Екстрена посадка: у Мінську затримали екс-головного редактора Telegram-каналу NEXTA

роман Протасевич, беларусь, затримання
Фото: коллаж Фокус

Роман Протасевич летів з Афін до Вільнюсу на літаку, який за наказом з землі екстрено посадили у Мінську. У білоруських ЗМІ вважають, що журналісту загрожує смертна кара.

Колишній головний редактор опозиційного і якої влада Білорусі вважає екстремістським телеграм-каналу NEXTA Роман Протасевич (на фото) затриманий у Мінську.

роман Протасевич, nexta

На борту літака авіакомпанії Ryanair він летів з Афін до Вільнюсу. Коли літак знаходився над Білоруссю, нібито надійшов сигнал про його замінування.

карта польоту, Протасевич, літак

Авіаційна влада Білорусі наказала командирові посадити літак у Мінську, хоча, судячи з карти, літак був в цей момент ближче до Вільнюсу.

Для супроводу літака в повітря піднявся винищувач МіГ-29 білоруських ВПС.

Коли літак приземлився, Роман Протасевич був затриманий силовиками. Перед вильотом Роман повідомляв, що помітив за собою стеження. У Білорусі йому може загрожувати страта, відзначають білоруські ЗМІ.

МВС Білорусі підтвердило затримання Протасевича в аеропорту Мінська.

За даними провладного телеграм-каналу "Пул Першого", про "мінування" літака було повідомлено Олександру Лукашенко, який дав команду: літак розгортати і приймати. Мовляв, "в цій ситуації найголовніше — безпека і життя людей!".

Зараз МіГ-29 чекає, поки завершаться необхідні перевірочні заходи, щоб супроводити літак Ryanair до кордону з Литвою.

А в аеропорт Мінськ вишикувалася черга машин МНС.

Цікаво, що в 2010 році в Ірані спецслужби заради арешту терористів посадили киргизький літак. Два винищувачі перехопили літак, що виконував рейс Дубай — Бішкек заради затримання лідера сунітської терористичної організації "Джундалла" Абдульмаліка Риги. А в 2016 році СБУ повернула літак білоруської а/к "Бєлавіа", що здійснював рейс з Жулян до Мінська, до Києва під загрозою підняття винищувачів. Після цього інциденту Петро Порошенко вибачився перед Олександром Лукашенком.

Нагадаємо, в лютому Слідчий комітет Білорусі звернувся до Польщі з проханням екстрадувати засновників Telegram-каналу NEXTA Степана Путіло і Романа Протасевича.

Білоруський опозиційний телеграм-канал NEXTA підготував і опублікував на YouTube фільм-розслідування "Золоте дно" про "нерухомості, автопарку, майно і корупційних схемах Олександра Лукашенка".