Спалах "чорного грибка" в Індії: вже заразилися майже 9 тисяч осіб

мукоромікоз, чорний грибок, захворювання, спалах,
Фото: USA Today | Мукоромікоз

За даними влади, число тих, що заразилися мукоромікозу продовжує зростати. Хвороба здатна привести до летального результату.

Related video

В Індії набирає обертів спалах "чорного грибка" (мукоромікозу), який імовірно викликають препарати для лікування коронавірусної інфекції.

За інформацією глави міністерства хімічної промисловості та виробництва добрив Індії Садананда Говда, число інфікованих цим рідкісним грибковим захворюванням продовжує зростати.

Загальна кількість хворих оцінюється в 8 848 чоловік.

Повідомлення Садананда Говда

За даними індійського телеканалу News-18, тільки в двох штатах – Гуджарат і Махараштра – зафіксовані понад дві тисячі випадків інфікування мукормікозом.

"Чорний грибок" провокує утворення тромбів, захворіли скаржаться на сильні болі в горлі і носі. Крім того, мукоромікоз вражає слизову оболонку, може призвести до сліпоти і смерті.

Раніше міністерство інформаційних технологій Індії відправило керівництву всіх соціальних мереж листи з проханням видалити будь-який контент, в якому згадується "індійський" штам коронавіруса.

У свою чергу, міністр охорони здоров'я Великобританії Метт Хенкок заявив, що подвійна доза вакцини COVID-19 майже так само ефективна проти індійського варіанту коронавіруса, як і проти домінуючого в Сполученому королівстві штаму.

Також повідомлялося, що 11 травня Всесвітня організація охорони здоров'я визнала індійський штам COVID-19 загрозою глобального масштабу.