Справа Протасевича: у Telegram опублікували фото нібито ексголовного редактора Nexta на Донбасі

Протасевич на донбасі
Фото: Колаж: Фокус

Засновник Nexta, як вважають у білоруському КДБ, відповідає визначенню терориста і бойовика-найманця, який нібито брав участь у війні на сході України.

КДБ Білорусі звинувачує ексголовного редактора Nexta Романа Протасевича в службі в "Азові" на Донбасі. Про це повідомляє Інтерфакс.

Як повідомив голова КДБ республіки Іван Тертель, Протасевич нібито брав участь у бойових діях на Донбасі, що відповідає визначенню терориста, бойовика і найманця.

"Незаперечно, що ця особа повною мірою відповідає визначенню терориста, бойовика-найманця, учасника кривавих подій у складі сумнозвісного батальйону "Азов", пов'язаних з безчинствами і загибеллю мирного населення на сході України. І це не тільки наші дані і дані слідства, але і факти, викладені в ЗМІ з особистими зізнаннями Протасевича, які широко доступні", — заявив Тертель.

Також у телеграм-каналі "Жовті сливи", що підтримує дії влади Білорусі, опублікували фотографії, на яких нібито зображений Роман Протасевич.

участь засновника nexta в Азові
Фото нібито з особистого телефону Протасевича
Фото: коллаж Фокус

Екскомандир полку "Азов" Максим Жорін повідомив, що Протасевич проводив винятково інформаційну роботу.

"Будь-які спроби зараз притягти його до безпосередньої участі в бойових діях і "вбивства мирних громадян" має лише одну мету — накинути йому зверху статей і зробити з журналіста карикатурного пропагандистського злочинця", — вважає Жорін.

Нагадаємо, раніше Андрій Білецький підтвердив участь Протасевича в "Азові". Він дійсно боровся проти окупації України, але його зброєю був не автомат, а слово.

Романа Протасевича і його дівчину затримали 23 травня в Мінську. Літак був посаджений у Національному аеропорту. Софію Сапегу відправили в СІЗО на два місяці.