Блокування Суецького каналу: Єгипет і Ever Given переглянуть розмір компенсації у $550 млн

суд по суецькому каналу
Фото: Скріншот із відео на YouTube-каналі Bloomberg Quicktake: Now

До суду йшлося про 916 млн доларів, а після переоцінки сума зменшилася до 550 млн. Але і вона виявилася занадто високою для страхової компанії судна.

Суд Єгипту відклав розгляд справи про контейнеровіз, який заблокував Суецький канал, щоб дати компанії Ever Given більше часу для обговорення розміру компенсації. Про це повідомляє Bloomberg.

На прохання юристів Суецького каналу і власника судна слухання поновляться 20 червня. До цього часу сторони повинні переглянути суму компенсації за шкоду блокування каналу.

До суду влада вимагала 916 млн доларів компенсації, але в ході переговорів суму знизили до 550 млн. Єгипет заявив, що спочатку була неправильно розрахована вартість вантажів на борту корабля. Однак і ця сума, як заявляють страховики Ever Green, занадто велика.

"Є спроби досягти врегулювання, і, оскільки вони є хорошими клієнтами, ми просимо суд відкласти переговори та вивчити пропозицію, запропонованою власниками", — заявив адвокат управління Суецького каналу в суді Набіль Зідан.

Раніше Ever Given пропонувала заплатити 150 млн доларів компенсації. Але в управлінні Суецького каналу вважали цю суму занадто низькою. Якою буде сума штрафу після перенесення суду залишається невідомою.

Нагадаємо, вранці 23 березня контейнеровоз Ever Given застряг по діагоналі на південній ділянці каналу, зупинивши рух на найкоротшому судноплавному маршруті між Європою та Азією. Причиною аварії був названий сильний вітер, який "зніс" судно. Протягом тижня корабель знімали з мілини та лише 29 березня рух через канал вдалося відновити.

За даними ЗМІ, власнику екскаватора, який відкопував ніс судна Ever Given, не заплатили за його роботу.