Американські вчені повідомили про наявність перехресного імунітету до COVID-19

вакцина, коронавірус, антитіла, фото
Фото: aa.com.tr

Універсальні антитіла до коронавірусу можуть стати відправною точкою для створення вакцин більш широкої дії.

Учені Інституту Скріппса (Scripps Research, США) встановили наявність перехресного імунітету до COVID-19 та інших коронавірусних інфекцій, що циркулюють серед людей і викликають звичайну застуду.

Вони зазначили, що ще до пандемії COVID-19 більшість людей у світі вже були хворі на коронавірус. Це тому, що є принаймні чотири коронавіруси в тому ж сімействі, що і SARS-CoV-2, які викликають безпечне, але прикре захворювання, відоме як застуда.

Учені досліджували, як попередній вплив на імунну систему викликає застуду коронавірусом та впливає на імунну відповідь на COVID-19. Вони виявили антитіло, яке спрацьовує при інфекції COVID-19.

У більш пізніх тестах це антитіло також нейтралізувало SARS-CoV-1, коронавірус, що викликає SARS (важкий гострий респіраторний синдром).

Це антитіло, швидше за все, виробляється В-лімфоцитами, які запам'ятали простудний коронавірус і активізувалися при інфікуванні SARS-CoV-2.

в-лімфоцити, антитіла, інфографіка
В-лімфоцити (помаранчеві) виробляють антитіла (зелені) і є важливою частиною імунної системи. Вони пам'ятають початкові загрози захворювання і можуть існувати в кровотоці протягом десятиліть, готові почати працювати, якщо загроза виникне знову

"Наша ідентифікація крос-реактивного антитіла проти SARS-CoV-2 і більш поширених коронавірусів є перспективною розробкою на шляху до вакцини або терапії широкого дії", — вважає керівник дослідження Денніс Бертон.

Лабораторія Бертона також досліджує широко нейтралізувальні антитіла, які можуть бути використані для захисту від багатьох форм грипу, який є ще одним вірусом, здатним викликати пандемію в майбутньому.

У своєму дослідженні команда використовувала електронну мікроскопію, щоб зрозуміти, як крос-реактивне антитіло нейтралізує різні коронавіруси. Встановлено, що антитіло зв'язується, головним чином, з повним правом спайкового білка коронавірусу, який не сильно змінюється від штаму до штаму.

Нагадаємо, команда дослідників з міського університету Йокогами простежила за станом 250 чоловік у віці від 21 до 78 років, у яких виявили COVID-19 з лютого по квітень 2020 року. Як виявилося, вироблені антитіла близько року залишаються ефективними проти всіх типів коронавірусу як мінімум у 90% осіб, які перенесли хворобу в помірній або важкій формі. Дослідження показало, що люди з легкими симптомами рідше виробляють достатній імунний захист, щоб протистояти вірусу.

Учені з'ясували, що вакцина AstraZeneca неефективна проти деяких форм "південноафриканського" штаму коронавірусу. Дослідження показало, що лише 10,4% людей виробляють імунітет до легких і середніх форм хвороби.