У Німеччині затримали російського вченого за підозрою у шпигунстві для спецслужби РФ

Ильнур Нагаєв, германію, росія, германію, фрг, шпигунство, генпрокуратура фрг, російські спецслужби, Ильнур Н., грози
Фото: скриншот | Ільнур Нагаєв

За інформацією журналіста з Bellingcat, мова про Ільнура Нагаєва, який працював асистентом на факультеті машинобудування в Аугсбурзькому Університеті.

Генеральна прокуратура Німеччини затримала громадянина Російської Федерації Ільнура Н. Німецькі правоохоронці підозрюють його в шпигунстві на користь російської секретної служби. Про це в понеділок, 21 червня, повідомляє прес-служба Генпрокуратури ФРН.

За інформацією правоохоронців, затриманий працював на спецслужбу РФ з жовтня 2020 року.

Генпрокуратура ФРН повідомляє, що Ільнур Н. працював науковим співробітником науково-технічної кафедри в одному з німецьких університетів. За інформацією силовиків, у період з жовтня 2020 року по червень 2021 року він як мінімум три рази зустрічався з представником секретної служби РФ, і принаймні двічі передавав йому отримані у ВНЗ відомості за грошову винагороду.

Відзначається, що з 19 червня росіянин перебуває в попередньому увʼязненні. За його місцем проживання і на роботі були проведені обшуки.

На поточний момент офіційні особи РФ ніяк не коментували заяву Генпрокуратури ФРН.

Христо Грозєв, журналіст-розслідувач організації Bellingcat, написав на своїй сторінці в Twitter, що затриманий росіянин, імовірно, працював науковим асистентом на факультеті машинобудування в Аугсбурзькому Університеті. За інформацією Грозєва, до 2013 року цей же громадянин РФ працював у Російській академії наук.

Ильнур Нагаєв, германію, росія, германію, фрг, шпигунство, генпрокуратура фрг, російські спецслужби, Ильнур Н., грози, Христо грози, Bellingcat
Христо Грозєв про затриманого Генпрокуратурою ФРН російському вченому
Фото: скриншот

Також розслідувач зазначив, що інформацію про Ільнура Н., ймовірно, прибрали зі сторінки факультету Аугсбурзького Університету, проте в кеші Google збереглися його дані. Там він був підписаний як Ільнур Нагаєв.

Ильнур Нагаєв, германію, росія, германію, фрг, шпигунство, генпрокуратура фрг, російські спецслужби, Ильнур Н., грози, Христо грози
Картка Ільнура Нагаєва на сторінці Аугсбурзького Університету
Фото: скриншот

Нагадаємо, нещодавно через підозри в причетності до вибухів складів у Врбіце і шпигунстві на користь РФ з Чехії вислали практично всіх російських дипломатів. Влада країни вирішила скоротити кількість співробітників посольства Росії до пʼяти осіб.

Наприкінці березня Італія вислала з країни двох російських дипломатів за підозрою у шпигунстві на користь Росії.

У середині березня спецслужби Болгарії затримали декількох людей за підозрою у шпигунстві на користь РФ. Серед них були співробітники Міноборони та військової розвідки Болгарії.

У травні суд в Данії засудив до тюремного увʼязнення громадянина РФ за шпигунство на користь російських розвідслужб.