Штам Йота. Вчені США повідомили про новий штам COVID-19 з летальністю вищою на 80%

медик у захисному костюмі
Фото: РБК | У США виявили штам коронавірусу "Йота" з летальністю вище 80%

Коронавірус "Йота" передається на 15-25% швидше, ніж інші мутації вірусу. Проаналізований штам COVID-19 здатний уникати імунної відповіді.

Вчені з США виявили нову мутацію коронавірусу "Йота" B.1.526, яка може збільшити рівень смертності від інфекції на 62-82% серед літніх людей порівняно з іншими штамами. Дослідження фахівців опубліковано на порталі Medrxiv.

Вперше цю мутацію COVID-19 виявили в Нью-Йорку в листопаді 2020 року, після чого штам поширився по всіх американських штатах і 27 країнах світу.

Коронавірус "Йота" B.1.526, за даними вчених, передається на 15-25% швидше, ніж інші відомі штами COVID-19. Експерти з США попереджають, що нова мутація володіє частковим імунним відходом, що дозволяє коронавірусу "Йота" уникати терапевтичних антитіл.

Дослідження Департаменту охорони здоров'я і психічної гігієни Нью-Йорка і Школи громадської охорони здоров'я ім. Мейлмана при Колумбійському університеті показало, що штам коронавірусу "Йота" підвищує рівень смертності від інфекції порівняно з попередніми штамами на 46%, 82% і 62% серед осіб віком 45-64 років, 65-74 роки і старше 75 років відповідно.

Також на мутація B.1.526 може не діяти імунітет у 0-10% вакцинованих раніше людей. ВООЗ віднесла штам коронавірусу "Йота" у список варіантів, що являють інтерес. До цього переліку потрапляють мутації COVID-19, які здатні змінювати властивості самого вірусу.

Раніше Фокус попереджав, що в США прогнозують появу нового штаму коронавірусу, який буде йти від захисту вакцини. Уже взимку COVID-19 може поширюватись разом з вірусом грипу, а якщо людство не прискорить темпи вакцинації, то навесні 2021 року очікується нова хвиля коронавірусної інфекції.

Також Фокус повідомляв, що коронавірус "дельта" зафіксували вже у 143 українців. Агресивний "індійський" штам швидко поширюється у Волинській, Одеській та Тернопільській областях, а також у Чернівцях і Києві.