У Шотландії можуть ввести чотириденний робочий тиждень

Scotland
Прапор Шотландії

Ініціатором виступила Шотландська національна партія, через яку уряд країни має намір провести робочу реформу.

Related video

Уряд Шотландії має намір провести експеримент з введення чотириденного робочого тижня на деяких підприємствах. План з поступового запровадження скороченого тижня був у передвиборчій програмі Шотландської національної партії, яка перемогла на виборах у травні 2021 року. Про це інформує видання The Scotsman.

"Пілотний план дозволить нам краще зрозуміти можливі наслідки запланованого надалі загальнонаціонального переходу на скорочений робочий час", — заявили в уряді Шотландії. При цьому в ролі компенсації підприємствам, де планують провести експеримент, виплатять 10 млн фунтів стерлінгів, а заробітна плата робітників збережеться на колишньому рівні. Які саме виробництва будуть залучені в експерименті, поки не відомо.

Ініціативу підтримали понад 90% працівників-шотландців. На думку уряду, робоча реформа може допомогти зберегти більше робочих місць, поліпшити умови праці і підвищити працездатність співробітників.

Як повідомляє видання, ряд фірм уже перейшли на "чотириденку". Компанія UPAC Group з Глазго нещодавно оголосила, що випробувальний період виявився настільки успішним, що всі співробітники будуть переведені на чотириденний робочий тиждень. Також будівельна компанія з Единбурга Orocco оголосила про аналогічний крок.

Нагадаємо, що практика чотириденного робочого тижня не нова і для інших країн. У Новій Зеландії в умовах пандемії проводили дослідження, у результаті яких, за свідченням співробітників університету в Окленді, ефективність праці збільшилася на 20%.

Ісландія розгорнула свою програму зі скорочення робочого тижня ще у 2015 році. 86% працівників наразі зайняті по 4,5 дні на тиждень.

Іспанія також запустила пілотний проект зі скорочення щотижневої роботи: близько 200 компаній зобов'язалися ввести 32-годинний робочий тиждень.

Тим часом влада Японії розглядає можливість скорочення робочого часу, щоб боротися з хронічною втомою співробітників і нездоровою культурою понаднормової роботи.

Також ми повідомляли про ставлення уряду Китаю до вельми популярної в країні системи "996", за якою співробітники компаній змушені працювати по 12 годин 6 днів на тиждень.