Цукерберг попросив вибачення перед користувачами за збій у роботі Facebook

Марк Цукерберг, фото
Марк Цукерберг

Facebook уже працює. Компанія стверджує, що внаслідок збою не було витоку даних користувачів.

Related video

Засновник і керівник компанії Facebook Марк Цукерберг близько 02:00 за київським часом 5 жовтня попросив вибачення перед користувачами за збої в роботі однойменної соціальної мережі і приналежних їй сервісів Instagram, WhatsApp і Messenger. За його словами, усі вони відновлюють роботу

"Приношу вибачення за сьогоднішній збій: я знаю, як сильно ви покладаєтеся на наші послуги, щоб залишатися на зв'язку з близькими вам людьми", — написав він, але не повідомив, що стало причиною порушення роботи.

Fullscreen

Свої вибачення також приніс технічний директор Facebook Майк Шрепфер. Він попередив, що повне відновлення може зайняти "якийсь час".

Глобальний збій у роботі ресурсів Facebook тривав понад шість годин. Скарги на неполадки почали з'являтися близько 18:30 за київським часом 4 жовтня. О першій годині ночі компанія повідомила, що поступово відновлюється частина функцій.

Експерти провайдера Cloudflare вважають, що причиною збою стали неправильно оновлені маршрутизатори (роутери). Завантажене з помилкою оновлення призвело до недоступності DNS-сервера (сервера адрес) Facebook.

Проблеми торкнулися не тільки тих соцмереж, але і внутрішніх IT-сервісів компанії Facebook.

Про неполадки також повідомляли користувачі сервісів Netflix, Zoom, Tinder, Viber і YouTube.

Компанія Facebook повідомила, що внаслідок збою не було витоку даних користувачів соцмережі.

Збій у роботі сервісів стався через невдалі зміни в конфігурації роутерів, які управляють обміном трафіком між центрами даних, йдеться в її заяві. Ці неполадки мали "каскадний ефект", що і призвело до збою в роботі сервісів.

Газета The New York Times з посиланням на співробітників Facebook написала, що збій у роботі соцмереж навряд чи став результатом кібератаки. Ресурси Facebook, Instagram і WhatsApp надто різняться між собою, щоб одночасно стати жертвами однієї хакерської атаки.

Раніше Фокус повідомляв, що фінансовий статок Цукерберга за кілька годин збою впав майже на 7 млрд доларів.

Збій у роботі сервісів Facebook спровокував падіння акцій найбільших технологічних компаній. Про це свідчать дані нью-йоркської біржі NASDAQ.