Журналісту "КП в Білорусі" пред'явили звинувачення після замітки про вбивство співробітника КДБ

Геннадій Можейко, комсомольська правда в Білорусі, кп в білорусі, арешт
Фото: "Белорусские новости" | Геннадій Можейко

Колеги Геннадія Можейка припускають, що йому закидають розпалювання соціальної ворожнечі або ворожнечі і образу представника влади. Родичі і адвокат не можуть відвідати його, передавати передачі також заборонено.

Related video

Журналісту нині закритого видання "Комсомольская правда в Білорусі" Геннадію Можейку, затриманому 1 жовтня пред'явили звинувачення. Про це повідомляє "Комсомольская правда".

Видання робить такий висновок, оскільки співробітника преси не випустили на свободу через 10 днів після затримання.

Колеги затриманого припускають, що йому закидають вчинення злочинів, передбачених ст. 130 (розпалювання соціальної ворожнечі) і ст. 369 (образа представника влади) Кримінального кодексу Білорусі. При цьому зараз Можейко знаходиться у слідчому ізоляторі міста Жодіно в камері з карантином по COVID-19. Таким чином, його не можуть відвідати ні адвокат, ні родичі. Передавати передачі також заборонено.

Можейка затримали після публікації на сайті "КП в Білорусі" замітки, в якій однокласниця Андрія Зельцера, який убив співробітника КДБ, характеризує останнього в роки навчання в школі як "хлопця, який завжди був за правду і вмів постояти за себе", а також зазначила, що не знає, що спонукало його на вбивство. Незважаючи на те, що замітка перебувала на сайті всього сім хвилин, після чого була вилучена, інтернет-ресурс заблокували, а Геннадія затримали.

Фокус раніше писав про те, що в Білорусі затримали 200 осіб за коментарі у соцмережах на тему убитого 28 вересня співробітника білоруського КДБ. Глава Міністерства внутрішніх справ країни Іван Кубрак зажадав, щоб підприємства проводили роз'яснювальні роботи зі своїми співробітниками щодо поведінки в інтернеті.

Також після інциденту ексглава Генштабу Збройних сил Білорусі генерал-майор, а нині депутат Палати представників Олег Білоконев запропонував убити за одного загиблого співробітника КДБ 20 або 100 осіб.

Раніше Фокус розповідав про подробиці події в квартирі співробітника IT компанії EPAM Systems Андрія Зельцера, який не став відкривати двері у свою квартиру силовикам і був ними застрелений.