Пандемія COVID-19 закінчується: смертність від коронавірусу у всьому світі знизилася до мінімуму

статистика коронавірусу, четверта хвиля коронавірусу, Омікрон, коли закінчиться пандемія
Фото: Swissinfo | Коронавірус став менш смертоносним на тлі поширення штаму Омікрон

Четверта хвиля, піднята Омікроном, найменш смертоносна. І хоча статистика захворюваності все ще висока, коронавірус слабшає і пандемія йде на спад, вважають вчені.

При тому, що показники виявлення випадків коронавірусу у світі, як і раніше, високі, смертність від COVID-19 на даний момент тримається на найнижчому рівні за весь час пандемії, а це означає, що коронавірус у всіх його різновидах стає все менш небезпечним. Про це свідчать дані сайту статистики Worldometer.

У зв'язку зі швидким поширенням штаму коронавірусу Омікрон у світі спостерігається вже четверта хвиля пандемії COVID-19. Станом на 23 грудня на планеті зафіксували 982 822 випадків інфекції — це найвищий показник з початку пандемії.

статистика коронавірусу, четверта хвиля коронавірусу, Омікрон, коли закінчиться пандемія
Число нових випадків коронавірусу у світі

У той же час кількість летальних випадків цього ж — на рівні весни 2020 року, коли пандемія лише починалася — 7115.

смертність від коронавірусу, статистика коронавірусу, четверта хвиля коронавірусу, Омікрон, коли закінчиться пандемія
Число смертей від коронавірусу

Навесні 2021 року було також зафіксовано найвищі показники захворюваності, проте рівень смертності свого максимуму досягти не зміг.

Професор респіраторних наук у Лестерському університеті (Великобританія) Джуліан Танг у коментарі виданню The Guardian висловив думку, що поява та поширення штаму Омікрон є першим кроком у процесі адаптації вірусу до суспільства.

"Омікрон викликає легші симптоми. У певному сенсі вірусу вигідно, якщо він впливає на людей таким чином, щоб вони не надто сильно хворіли, тому що тоді вони можуть пересуватися, змішуватися із суспільством, а це дозволяє вірусу ще більше поширюватися", — пояснює вчений.

Виконавчий директор служби Всесвітньої організації охорони здоров'я з надзвичайних ситуацій Майк Райан у свою чергу зазначає, що будь-який штам коронавірусу становить небезпеку, нехай і по-різному, і чинить тиск на систему охорони здоров'я. На думку дослідника, розраховувати на швидке закінчення пандемії коронавірусу поки що рано.

"Ми маємо сподіватися на найкращий результат, але в даному конкретному випадку надія — це не стратегія. Ми маємо бути дуже обережними при остаточному визначенні ступеня серйозності штамів", — каже представник ВООЗ.

Раніше Фокус розбирався, як штам Омікрон, який поступово стає домінуючим у багатьох країнах світу, може змінити перебіг пандемії.

Зазначимо, що Міністерство охорони здоров'я України поки що не повідомляло про летальні випадки після зараження штамом Омікрон. Один з відомих підтверджених випадків цього різновиду інфекції завершився одужанням.