Першого президента Казахстану Назарбаєва госпіталізували, можлива операція, – ЗМІ

Нурсултан Назарбаєв, Назарбаєв, елбаси, Назарбаєв у лікарні
Фото: GettyImages.com | Конституційний суд Казахстану скасував титул "лідера нації" для Назарбаєва

За даними журналістів, 82-річного "екселбаси" поклали до однієї з лікарень Астани, медики проводять комплексне обстеження серця. Його прессекретар не відповідає на телефонні дзвінки.

Related video

Першого президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва, якого минулого року позбавили статусу "лідера нації" (елбаси), госпіталізували. Про це написав у Facebook 20 січня колишній директор державного казахського телеканалу "Хабар 24" Олександр Аксютіц із посиланням на власні джерела.

За його даними, Назарбаєва поклали до однієї з лікарень Астани, йому проводять комплексне обстеження серця.

"Медперсонал каже, що, можливо, буде хірургічне втручання", — наголосив Аксютіц.

Журналістка та підприємниця Дінара Сатжан підтвердила, що Назарбаєв перебуває у лікарні. На нього чекає планова операція, стверджує вона.

Qumash із посиланням на МОЗ Казахстану пише, що Нурсултан Назарбаєв знаходиться в Національному науковому кардіохірургічному центрі в Астані.

Кореспонденту Orda.kz повідомили, що Назарбаєва немає в лікарні управління справами президента Казахстану.

Офіційних підтверджень про госпіталізацію 82-річного Назарбаєва наразі немає. Його прессекретар Айдос Укібай не відповідає на телефонні дзвінки.

Аксютіц очолював державний інформаційний телеканал "Хабар 24". Він також керував пресслужбою провладної партії "Нур Отан" і входив до складу президентського пулу.

Нурсултана Назарбаєва позбавили статусу елбаси

У Казахстані проходив референдум у червні 2022 року щодо змін Конституції. З основного закону прибрали всі згадки про першого президента країни. Конституційний суд Казахстану зрештою скасував титул "лідера нації" для Нурсултана Назарбаєва.

Почесний титул колишній президент мав майже 13 років — з 14 червня 2010 року. Назарбаєв був президентом Казахстану майже 30 років, він пішов у відставку в березні 2019 року, зберігши більшість політичних привілеїв.

Після масових акцій протесту в Казахстані, в процесі яких загинули 225 людей, Назарбаєв уперше постав перед публікою 9 січня 2022 року.

До цього востаннє Назарбаєва бачили 28 грудня 2021 року в Санкт-Петербурзі на неформальному саміті країн СНД. Назарбаєв під час зустрічі розмовляв із президентом РФ Володимиром Путіним.

За підсумками протестів у Казахстані, які тривали з 2 по 19 січня 2022 року, родичі Назарбаєві втратили посади.

Його племінник Самат Абіш був першим заступником голови Комітету національної безпеки. Чоловік середньої дочки Назарбаєва Тимур Кулібаєв керував президією НПП "Атамекен", а чоловік молодшої дочки Дімаш Досанов був головою правління АТ "КазТрансОйл".