Легендарний шпиль собору Паризької Богоматері повернеться на місце: названі терміни

Собор Паризької Богоматері, пожежа, Париж, обвалення шпиля, дерев'яний шпиль
Фото: Instagram | Під час пожежі у 2019 році в соборі Паризької Богоматері повалився шпиль

У міністерстві культури Франції зазначають, що собор не зможе приймати учасників Олімпіади, яка пройде у Парижі у липні та серпні 2024 року.

Related video

Дерев'яний шпиль собору Паризької Богоматері, який обрушився внаслідок пожежі 15 квітня 2019 року, буде повністю відновлено до кінця 2023 року, проте повна реконструкція завершиться у 2024 році. Про це пише France 24.

За словами представників Міністерства культури Франції, собор Паризької Богоматері відкриють для відвідувачів не раніше Олімпійських ігор, які пройдуть у Парижі у липні та серпні наступного року. Уболівальники, які прибили до французької столиці, ймовірно, не зможуть відвідати пам'ятку.

Крайнім терміном завершення робіт Мінкульт назвали 8 грудня — свято Непорочного зачаття.

"Але гострий шпиль, доданий архітектором Еженом Віолле-ле-Дюком під час реконструкції собору в XIX столітті та попередній дерев'яний шпиль, що замінив, повернеться на місце до кінця 2023 року", — додали у відомстві.

Повідомляється, що реконструктори відтворили ідентичну версію шпиля, що згорів. Для цього знадобилося 500 тонн дубової деревини, а також 250 тонн свинцю для покриття та декору.

Собор Паризької Богоматері, пожежа, Париж, обвалення шпиля, дерев'яний шпиль Fullscreen
Дах собору Паризької Богоматері до пожежі

Перед головним фасадом також споруджено тимчасовий ангар, щоб скульптори могли відновлювати та замінювати статуї. Роботи з реставрації розписів, металоконструкцій, столярних виробів, вітражів і скульптур усередині собору вже завершено.

Нагадаємо, що 15 квітня 2019 року на даху собору Паризької Богоматері сталася пожежа, в результаті якої повалився дерев'яний шпиль. Повідомлялося, що спалах міг бути пов'язаний з ремонтом та розміщенням будівельних конструкцій.

Собор серйозно постраждав через пожежу, проте ЗМІ зазначали, що будівлю може повністю відновити завдяки тривимірній карті, створеній покійним істориком архітектури Ендрю Таллоном у 2015 році.

Фокус також писав про те, що 16 серпня 2019 року з'явилося повідомлення про припинення реставрації Нотр-Дама через викид свинцю, який є нейротоксином, що негативно впливає на розумові здібності у дітей та фертильність у чоловіків.

Ще ми писали, що 2019 року в соборі Паризької Богоматері вперше з часів Великої французької революції не проводилася нічна різдвяна служба. Різдво у Нотр-Дамі відзначали навіть у роки двох світових воєн.