В Індії "загадкові" істоти, що ховаються під землею, виявилися новим видом риби (фото)

Horaglanis-populi, істота, тварина, загадкова істота, сомик
Фото: C.P. Arjun. | Вчені не виключають, що могли відкрити новий вигляд

Вчені здогадувалися, що глибоко під землею живе незряча істота, яку рідко помічали. Тому вона залишалася практично невідомою. Провівши пошуки, дослідники, виявили десятки підземних маленьких сомів. Вчені не виключають, що могли відкрити новий вид риби.

Related video

В Індії вчені провели шість років у пошуках будь-яких ознак "загадкової" підземної істоти, яку бачили місцеві жителі. Команда об'їхала регіон Керала, розмовляючи з людьми та фіксуючи випадки появи потенційного нового виду риби. Про це пише The Wichita Eagle.

Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі "Vertebrate Zoology", ці істоти мешкають виключно в підземних водоносних слоях.

"Зустрічі з цими підземними тваринами часто трапляються випадково або коли ретельно вивчаються шлюзи в підземному водному середовищі", — пишуть дослідники.

Команда осушувала колодязі та резервуари з водою, шукала скрізь, від мілководних боліт до домашніх садів та плантацій і розставляла пастки з принадами в печерах по всій Кералі. У результаті дослідники, змогли отримати той результат, на який розраховували. Вони виявили десятки "химерних" підземних маленьких сомів. Вчені не виключають, що могли відкрити новий вид риби.

Криниця, підземна криниця, вода, Horaglanis-populi, істота, тварина, загадкова істота, сомик Fullscreen
Ці істоти живуть виключно у підземних водоносних слоях
Фото: C.P. Arjun.

За словами дослідників, Horaglanis populi є різновидом "крихітного, сліпого, безпігментного" сома, що мешкає в Кералі. У цієї "загадкової" риби немає очей, а забарвлення "криваво-червоне".

Однак жодна з цих особливостей не робить Horaglanis populi унікальною, повідомив співавтор дослідження Нілеш Даханукар в інтерв'ю індійському виданню наукових новин Mongabay-India.

"Наш генетичний аналіз показав, що (Horaglanis) populi генетично значно відрізняється від усіх інших відомих видів, але ми були здивовані тим, що не було жодної морфологічної відмінності, щоб відрізнити його від інших видів", — сказав учений.

Horaglanis-populi, істота, тварина, загадкова істота, сомик Fullscreen
У цієї "загадкової" риби немає очей, а забарвлення "криваво-червоне"
Фото: C.P. Arjun.

Порівняльний аналіз зразків ДНК Horaglanis populi та інших підземних сомиків показав, що новий вид має генетичну відстань від 13% до 17% інших відомих видів, йдеться в дослідженні. Види сомів вважаються окремими, якщо їхня генетична відстань перевищує 7%.

"Попри високу генетичну дивергенцію між усіма чотирма видами (підземних сомів), немає жодних морфологічних відмінностей, які могли б допомогти їх відрізнити. У результаті єдиний спосіб розрізнити ці види — це генетичне штрихове кодування", — сказав Даханукар.

Раніше Фокус писав, що кит, розміром із п'ятиповерхівку, трагічно загинув на пляжі Великобританії. Місцеві жителі були шоковані, побачивши величезну тварину, яка опинилась у пастці на пляжі, а влада швидко кинулася на допомогу.

Також повідомлялося, що у США морські археологи виявили підводну лікарню. Поки що вдалося ідентифікувати лише одну могилу, але історичні записи показують, що десятки американських солдатів могли бути поховані в цьому місці.