Вчитися в автошколах будемо по-новому: Україна переходить на європейську систему навчання

навчання в автошколі, Іспит на права, автошколи України, навчання в автошколі
Фото: Із сайту головного сервісного центру МВС | Мінімальний час теоретичної підготовки зменшили зі 100 до 63 годин

Нова система навчання водінню буде введена приблизно через пів року. Теоретичних занять в автошколах стане менше.

Related video

В Україні введуть нову систему підготовки майбутніх водіїв в автошколах. Запустив реформу навчання в автошколах Кабінет Міністрів постановою "Про внесення змін до Типової навчальної програми підготовки та перепідготовки водіїв транспортних засобів". Про це повідомив заступник глави МВС Богдан Драп'ятий.

Нові правила підготовки водіїв набудуть чинності через пів року після публікації постанови, тобто з квітня 2022 року. Мабуть, найважливішою зміною є оптимізація часу підготовки водіїв. У постанові прописана мінімально необхідна кількість навчальних годин в автошколах.

навчання в автошколі, Іспит на права, автошколи України, навчання в автошколі Fullscreen
До водіння допустять тільки після складання теоретичного іспиту в автошколі
Фото: мвд Украiни

Так, для найпопулярнішої категорії В (легкові автомобілі) час теоретичної підготовки зменшили зі 100 до 63 годин. Кількість практичних занять при цьому залишилася незмінною — 40 годин.

Оновлена і програма навчання в автошколах. Її осучаснили і поповнили новими темами пов'язаними з електромобілями. Крім того, з'явився розділ "Медичне забезпечення (заходи допомоги при ДТП)". Важлива деталь: тепер допуск до практичної частини навчання (уроків водіння) в автошколі можливий тільки після складання іспиту з теорії.

Важливо
Скоро в Україні офіційно з'явиться конкурент Tesla із запасом ходу понад 400 км
Скоро в Україні офіційно з'явиться конкурент Tesla із запасом ходу понад 400 км

"Це один з найважливіших кроків з наближенню системи підготовки водіїв до європейської практики та загалом у сфері допуску громадян до керування транспортними засобами", — підкреслив Богдан Драп'ятий.

Раніше Фокус повідомляв, що водіїв електросамокатів в Україні визнали повноцінними учасниками дорожнього руху. Проти порушників заведені як адміністративні, так і кримінальні справи.

Також ми писали про те, що водійські права нового зразка в Україні міститимуть спеціальні відмітки, а оформити водійське посвідчення в Україні можна не виходячи з дому. Як і розмитнити авто.