В Україні пропонують у кілька разів збільшити штрафи за відсутність автоцивілки

Штраф за відсутність автоцивілки, штраф за відсутність страхування, поліс осаго
Фото: autocentre.ua | Штраф за відсутність полісу автоцивілки зросте до 1700 гривень

Штраф за їзду без поліса автоцивілки можуть збільшити до 340-1700 гривень. Якщо авто потрапить у ДТП, то сума зросте до 8500 гривень.

Related video

Верховна Рада може посилити відповідальність за відсутність водіїв поліса ОСЦПВ. Відповідний законопроєкт №8192 уже внесено до парламенту групою депутатів.

Проєкт закону доповнює Кодекс України про адміністративні порушення новою статтею 126-1 "Порушення вимог законодавства щодо обов'язкового страхування цивільноправової відповідальності власників наземних транспортних засобів".

Вона наказує, що відсутність поліса автоцивілки тягне за собою накладення штрафу у розмірі 340 гривень. Втім, водій звільняється від покарання, якщо від закінчення страхування минуло менш ніж 15 днів.

При повторному порушенні протягом року (але не раніше ніж через 15 днів після першого порушення) штраф зростає до 850 гривень. Ну а за третє та подальші порушення сума стягнення збільшиться до 1700 гривень.

Важливо
В Україні пропонують запровадити нові штрафи для пішоходів
В Україні пропонують запровадити нові штрафи для пішоходів

Якщо ж відсутність поліса ОСЦПВ виявлять у водія під час оформлення ДТП, доведеться заплатити 8500 гривень. Нагадаємо, зараз штраф за відсутність страхування становить 425 гривень.

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначено, що його прийняття стимулює автовласників оформлювати страховку і посилить матеріальний захист постраждалих у ДТП.

Раніше Фокус розповідав, що автоцивілка в Україні суттєво подорожчає внаслідок реформи.

Також ми писали, що в Україні можуть подорожчати посвідчення водія та складання іспитів на права.