Олія для фритюру замість дизеля: у Франції використовуватимуть нестандартне біопаливо

дизельне паливо, дизель, біодизель
Фото: stock.adobe.com | Біодизель з олії для фритюру чистіше звичайного палива на 90%

З 10 літрів відпрацьованої олії для фритюру виходить 8 літрів біодизеля. Таке паливо містить на 90% менше шкідливих речовин, аніж звичайний дизель.

Related video

У Франції офіційно дозволили використовувати як паливо для авто відпрацьовану олію для фритюру. З такою пропозицією виступила місцева партія "зелених" та сенат її підтримав. Про це повідомляє телеканал BMFTV.

Біопаливо з олії стане екологічно чистою альтернативою дизелю і допоможе заповнити його дефіцит. Річ у тім, що у жовтні французькі нафтопереробні заводи не працювали через страйки. "Зелені" давно виступали з подібною ініціативою, але тільки тепер за умов паливної кризи її втілили у життя.

Важливо
Електричний "Гелендваген" уперше продемонстрував свої можливості на публіці (відео)
Електричний "Гелендваген" уперше продемонстрував свої можливості на публіці (відео)

Експерти вважають, що з 10 літрів відпрацьованої олії для фритюру після фільтрації виходить 8 літрів біодизеля. При його згорянні виділяється на 90% менше шкідливих речовин, ніж спалювання звичайного дизпалива. До того ж воно значно дешевше.

Поки що "зелене" паливо дозволили тільки для корпоративних автопарків, адже саме бізнес найбільше страждає від дефіциту дизеля. Втім, цілком ймовірно, що ним нескоро зможуть користуватися всі автомобілісти.

Раніше Фокус повідомляв, що Renault презентували потужний кросовер з витратою 4,6 л на 100 км.

Також ми писали, що у Польщі розробляють недорогі електромобілі з запасом ходу у 400 км.