Ідеально для українських доріг: нові електромобілі BMW зможуть заряджатися від вибоїн

BMW i7, електромобілі BMW, підвіска BMW, нові BMW
Фото: BMW | Першим нову технологію може отримати BMW i7

У BMW створили спеціальний пристрій, що перетворює кінетичну енергію підвіски на електрику. Це дозволяє зарядити акумулятор.

Related video

BMW розробляють дуже нестандартну технологію заряджання електромобілів. Вона дозволить виробляти електроенергію на дорогах із вибоїнами. Винахід уже зареєстрували у німецькому патентному бюро, повідомляє сайт CarBuzz.

У патенті описано пристрій, що перетворює кінетичну енергію роботи підвіски на електрику та заряджає акумуляторну батарею. Як правило, рухи підвіски вгору-вниз на дорожніх нерівностях гасяться пружинами й амортизаторами, а енергія перетворюється на тепло і, по суті, зникає.

BMW i7, електромобілі BMW, підвіска BMW, нові BMW Fullscreen
Підвіску авто доповнили спеціальним маховиком і невеликим генератором
Фото: BMW

Розроблена інженерами BMW установка враховує невеликий маховик у підвісці автомобіля, що обертає спеціальний генератор, який виробляє електроенергію. Цікаво, що нею можна заряджати як літій-іонну батарею електрокара, так і 12-вольтовий акумулятор бензинової або дизельної моделі.

Важливо
Нові китайські автомобілі виявилися безпечнішими за сучасні європейські моделі (відео)
Нові китайські автомобілі виявилися безпечнішими за сучасні європейські моделі (відео)

Технологія не буде дешевою, тому в разі запуску у виробництво вона спочатку з'явиться на дорожчих електромобілях німецької марки — таких, як новий BMW i7.

Раніше Фокус повідомляв, що у виробництво запущений найпотужніший і найдорожчий кросовер BMW. Модель випускатимуть у США.

Також ми писали, що BMW показали дорогий 560-сильний спорткар у ретро-стилі.