Ким були перші жінки-автомобілістки на території України (фото)

Peugeot Type 11, жіночі авто водії, перші жінки водії, Peugeot в Україні, Daimler Phoenix
Оперна діва Шарі Федак на вулицях рідного Берегова

Жіночий автомобільний рух на території України зародився ще наприкінці ХІХ ст. Серед перших автомобілісток були представниці дворянських пологів та оперні діви.

Related video

Перша жінка-водій на території України сіла за кермо авто 127 років тому. Це вдалося встановити експертам Історичного Автоклубу, повідомляє AutoConsulting.

Peugeot Type 11, жіночі авто жінки водії, перші жінки водії, Peugeot в Україні, Daimler Phoenix Fullscreen
Peugeot Type 11 1896 — таке ж авто було у Анни Абалемек

У рамках дослідження автомобільні історики визначили, що 23 березня 1896 року княгиня Ганна Абалемек (дівоче прізвище – Гіжицька) з Одеси замовила Peugeot Type 11. Документи про це збереглися у французькому архіві. Автомобіль їй доставили в червні і вона стала першою автомобілісткою на території Російської імперії.

Peugeot Type 11 був досить новою моделлю на той час, адже його почали випускати 1895 року. Всього зібрали 27 таких авто з 1,6-літровим двоциліндровим двигуном Daimler. Це був перший Peugeot в Україні.

Peugeot Type 11, жіночі авто водії, перші жінки водії, Peugeot в Україні, Daimler Phoenix Fullscreen
Daimler 1898, що належав барону фон Мекку
Фото: Auto-consulting

Крім того, в Історичному Автоклубі встановили особи та інших автомобілісток тих років. Так, з 1898 року за кермо машини сідала Галина фон Мекка, донька засновника Київського клубу автомобілістів барона Миколи фон Мекка. Збереглися навіть фото її авто марки Daimler. 1911 року вона Галина фон Мекк взяла участь у гонці Санкт-Петербург – Київ – Сімферополь.

Peugeot Type 11, жіночі авто водії, перші жінки водії, Peugeot в Україні, Daimler Phoenix Fullscreen
Соломія Крушельницька та її Fiat Zero

В Одеському автоклубі була Надія Сухомлінова з Херсона. Спочатку вона їздила автомобілем Benz, а потім придбала Berliet.

Важливо
Унікальний 95-річний Mercedes від українського дизайнера пішов із молотка за $730 000 (фото)
Унікальний 95-річний Mercedes від українського дизайнера пішов із молотка за $730 000 (фото)

Затятою автомобілісткою була Соломія Крушельницька. Українська оперна діва навіть подорожувала різними містами на своєму Fiat Zero.

Прима будапештської опери Шарі Федак також захоплювалася водінням. Вона родом із Берегова і вважається першою автомобілісткою в Угорщині. Співачка також цінувала Peugeot і одного разу подарувала французьке авто своєму батькові.

Peugeot Type 11, жіночі авто водії, перші жінки водії, Peugeot в Україні, Daimler Phoenix Fullscreen
Гетьман Скоропадський використав Rolls-Royce Олени Броницької

Крім того, історики наголосили на цікавому факті: знаменитий Rolls-Royce гетьмана Павла Скоропадського також спочатку належав жінці. Його придбала Олена Броницька із Брусилова, але під час війни авто реквізували.

Раніше Фокус повідомляв, що обрані найкращі жіночі авто 2023 року.

Також ми писали, що Ford записав оригінальний ролик до Місяця жіночої історії.