У Запоріжжі налагодили випуск позашляховиків для евакуації поранених із поля бою (відео)

український багі, український позашляховик, багі для ЗСУ, позашляховики для ЗСУ
Фото: скриншот / YouTube | Багі може перевезти двох поранених на ношах

Український багі може перевезти двох поранених на ношах. У авто проста конструкція, і його нескладно відремонтувати.

Related video

У Запоріжжі випускають спеціальні евакуаційні багі. Вони дають змогу вивозити поранених із поля бою. Про розробку розповіли в сюжеті ТСН.

Виробництво позашляховиків налагодила група волонтерів. Ініціатором створення став майстер із Мелітопольського району Іван, який 15 років пропрацював на СТО.

український багі, український позашляховик, багі для ЗСУ, позашляховики для ЗСУ Fullscreen
Собівартість позашляховика становить 200-240 тис. гривень
Фото: скриншот / YouTube

Із початком повномасштабного вторгнення Іван евакуював людей із Мелітополського району. Коли до міста підійшли російські війська, і це стало неможливо, йому довелося виїхати до Запоріжжя. Він став волонтером, допомагав українським бійцям на передовій і зрозумів, що вони потребують спеціального транспорту для евакуації поранених.

Іван зміг самостійно розробити багі, а для побудови першого позашляховика довелося продати своє авто. Робота над ним зайняла близько місяця.

Важливо
Вінницькі майстри створили потужний багі для ЗСУ з дверима, як у Lamborghini (відео)
Вінницькі майстри створили потужний багі для ЗСУ з дверима, як у Lamborghini (відео)

Український позашляховик має потужну сталеву раму. В його конструкції використані агрегати старих авто. У нього високий кліренс і потужна підвіска. Із боків машини встановлено розкладні ноші. Ззаду передбачений багажник, а до його кришки кріпиться запаска. Український позашляховик невибагливий і легко піддається ремонту в польових умовах.

Багі відправляють на фронт, і за ними вже вишикувалася черга. Собівартість позашляховика становить 200-240 тис. гривень.

Креслення авто вже перенесли в цифровий формат, що прискорить виробництво авто. У планах Івана — створити повнопривідну версію позашляховика, а також спеціальне авто для мінометників.

Раніше Фокус повідомляв, що в Києві бачили екстремальний позашляховик Land Rover.

Також ми писали, що в Україні з'явився "гелендваген" підвищеної прохідності.