Ощадбанк оскаржить рішення суду в Парижі, що позбавило його $1,3 млрд за Крим

ощадбанк, суд, париж, компенсації, росія, крим, фото
Фото: Hubs.ua

Паризький апеляційний суд скасував рішення Міжнародного арбітражу, ухвалене ще в 2018-му.

Паризький апеляційний суд відхилив рішення Міжнародного арбітражу від 26 листопада 2018 року в справі Ощадбанку проти Російської Федерації. Суд визнав, що в арбітражу не було юрисдикції ухвалювати рішення за цим позовом.

"Ми вважаємо таке рішення суду з точки зору права помилковим і таким, що суперечить усталеній прецедентній практиці як у Франції, так і в інших європейських країнах. Банк планує негайно оскаржити це рішення", — заявили в Ощадбанку.

Скарга буде подана до Верховного суду Франції.

"Ми впевнені, що рішення Міжнародного трибуналу залишиться чинним, як це було зроблено в інших інвестиційних справах за участю Росії", — вважають в банку.

У 2015 році Ощадбанк подав позов до Росії про виплату компенсації за майно, що було експропрійоване в нього в результаті окупації Криму. 26 листопада 2018 року арбітражний суд Парижа зобовʼязав Москву виплатити Ощадбанку $1,3 млрд компенсації. Загальна сума відшкодування також повинна враховувати відсотки, нараховані з моменту винесення рішення.

30 березня 2021 року Апеляційний суд Парижа підтримав позицію міністерства юстиції РФ про відсутність в арбітражного суду Парижа юрисдикції на розгляд цієї справи. "Зокрема, Російській Федерації вдалося довести, що так звані інвестиції, а власне кримське відділення Ощадбанку, були створені до 1 січня 1992 року, тобто ще в радянський період, у звʼязку з чим вони не підпадають під дію Угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій", — йдеться в заяві Мінʼюсту РФ.

Росіяни вважають, що "це рішення матиме прецедентне значення і в інших справах, які розглядаються арбітражами та державними судами в європейських юрисдикціях".

Нагадаємо, фінансовий сектор потрапив під удар коронакризи, але в цілому впорався з викликами і знову готовий кредитувати економіку. Фокус склав рейтинг банків України за ступенем їхньої надійності.

Анексію Криму Росія готувала багато років. Ще в 2003 році Кремль провів операцію з будівництва дамби в Керченській протоці, яку пізніше назвали "пробною війною" РФ. Про те, як це було, і чому острів Тузла став репетицією перед справжнім наступом, Фокусу розповів свідок подій.

Глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що план деокупації Криму буде представлений на першому саміті Кримської платформи перед Днем незалежності України. Саміт Кримської платформи планують провести 23 серпня 2021 року.