Королева не дозволила принцам Вільяму і Гаррі перебувати поруч на похоронах Філіпа

прин Вільям, королева Єлизавета II, принц Гаррі
Фото: коллаж Фокус | Єлизавета II залишилася непохитною у своєму рішенні

У Букінгемському палаці відмовилися від коментарів, уточнивши, що все узгоджено з Її Величністю.

Принц Вільям і принц Гаррі не будуть іти поруч під час траурної процесії на похоронах принца Філіпа, які відбудуться в суботу, 17 квітня, пише The Daily Mail.

Королева Єлизавета II вирішила поставити між ними Пітера Філліпса, двоюрідного брата принців.

Коли труну з тілом герцога Единбурзького віднесуть до каплиці Святого Георгія у Віндзорі, Вільям випередить свого молодшого брата, оскільки вони займуть свої місця окремо.

Таке рішення частина британців сприйняла як втрачену можливість продемонструвати єдність сім'ї після смерті принца Філіпа. Інші припустили, що таким могло бути прохання когось із братів, оскільки останнім часом відносини Гаррі і Вільяма істотно зіпсувалися.

розстановка, похорон, процесія
Розташування учасників траурної процесії
Фото: The Daily Mail

Представник Букінгемського палацу відмовився коментувати причину такого розташування людей, зазначивши лише, що "всі домовленості узгоджені і відображають побажання Її Величності".

За словами королівського біографа Хʼюго Вікерса, Пітер Філіпс, старший онук Філіпа, можливо, був спеціально вибраний, щоб допомогти двом його молодшим кузенам знайти шлях до примирення.

"Пітер Філіпс був неймовірно добрий до хлопчиків, коли померла Діана, тому я думаю, що для них це буде дуже добре. Іноді мені здається, що, коли люди добре поводяться на публіці, а я думаю, що так і буде, їм легше вести себе краще наодинці. Принц Філіп і королева все своє життя були примирителями, тому я впевнений, що він хотів саме цього", — зазначив він.

На похоронах чоловіка королеви буде всього 30 осіб. Це все діти та внуки Філіпа, їхні подружжя та близькі родичі, включаючи сина принцеси Маргарет, графа Сноудона. Єдиним членом групи, який не є родичем, буде близька подруга покійного герцога і його напарниця по водінню екіпажу графиня Маунтбеттен з Бірми Пенні Нетчбулл.

Інші члени королівської сім'ї, включаючи герцогиню Кентську, не були запрошені у зв'язку з пандемією коронавірусу. Якби не Covid, список людей, присутніх на похоронах принца Філіпа, включав би 1000 чоловік.

принц Філіп, похорон, план
План похоронної церемонії принца Філіпа
Фото: The Daily Mail

Вільяма і Гаррі востаннє бачили разом на публіці на службі на честь Дня Співдружності в березні минулого року, де вони ледь приховували прохолоду у відносинах після різкого розриву Гаррі і Меган з королівською родиною.

Відносини ще більше зіпсувалися після інтерв'ю пари Опрі Вінфрі в минулому місяці, у якому Меган Маркл та її чоловік висловили ряд претензій до високопоставлених членів королівської сім'ї, у той час як Філіп, який помер у віці 99 років, лежав у лікарні.

Нагадаємо, що Меган Маркл не полетів з Гаррі на похорон герцога Единбурзького, пославшись на заборону лікарів через вагітність. Після інтерв'ю популярність молодшого сина принцеси Діани та його дружини у Великобританії різко впала, оскільки ЗМІ нарахували чимало фальсифікацій і брехні в їхній розповіді американській телеведучій.