15 мільярдів доларів за кінську ферму. Як Intel став найбільшим інвестором в Ірландії

Коли Intel тільки заходив зі своїми інвестиціями в Ірландію, перешкодою була незговірливість власника місцевої кінської ферми, який ніяк не хотів продавати свою ділянку, яку уряд "придивився" під розташування першого "інтеловського" заводу в країні. Сьогодні Intel — один з найбільших інвесторів Ірландії. З 1989 року компанія вклала в її економіку 15 млрд дол.

Intel — один з найбільших інвесторів Ірландії. З 1989 року компанія в економіку Ірландії вклала 15 млрд дол. А днями оголосили, що планують ще більше розширити виробництво в Ірландії.

Давайте я розповім, як ірландці переконали Intel інвестувати у свою країну в далекому 1989 році.

Це зараз перевага Ірландії є незаперечною, але в 1989 році все було зовсім інакше. На той час в Європі було багато інших країн, де компанія могла розмістити своє виробництво — Франція, Німеччина, Нідерланди, Іспанія.

У всіх перерахованих вище країнах вже були схожі великі виробництва, була підготовлена інфраструктура і необхідна кількість фахівців з технічною освітою. Ірландія нічого цього тоді не мала.

Однак, в Ірландії була одна велика перевага. Залученням інвестицій у країні займалося державне агентство — IDA Ireland. Це агентство мало своє невелике представництво в Кремнієвій долині, яке повинне було періодично контактувати з місцевими компаніями.

Важливо
Звичайне диво. Чому в Словаччини вийшло стати одним з лідерів світового автопрому

І таким чином в IDA дізналися про плани Intel щодо відкриття виробництва в Європі задовго до офіційного повідомлення.

Також в IDA розуміли побоювання компанії Intel, що в Ірландії не було такої кількості кваліфікованих фахівців. Тому вони найняли одну консалтингову компанію, яка допомогла знайти ірландських інженерів, котрі працюють у США. Компанія знайшла понад 300 таких фахівців.

І серед них провели опитування на тему, чи готові вони будуть повернутися до Ірландії, якщо в них буде робота в Intel. 80% опитаних відповіли ствердно.

В опитуванні так само була коротка інформація про фахівця, а також адреса і телефон для зв'язку. З цим опитуванням вони повернулися в Intel, і це допомогло вирішити ще одну задачу.

Другою проблемою було знайти місце розташування для виробництва. Це місце знайшли біля містечка Лейксліп, недалеко від Дубліна. Поруч великий коледж, аеропорт. Однак, власник кінської ферми довго не хотів продавати свою ділянку.

В Ірландії є закон, що держава може примусово змусити продати землю, якщо це в інтересах суспільства в цілому. Як правило, таким чином держава викуповувала землю під будівництво доріг.

І IDA вирішили скористатися цим правом для купівлі землі для Intel.

До речі, можете погуглити, як довго потім фермер Томас Рід (Thomas Reid) судився з державою щодо цього. Потім на місці був побудований Collinstown Industrial Park і в цілому держава виділила 87 млн фунтів, щоб Intel відкрили свій перший завод в Ірландії.

Першоджерело.

Публікується за згодою автора.