Гроші є, розуму не вистачає. Чому хороша влада пізнається в кризі, а погана — у період росту

Хороша влада пізнається в кризі, оскільки її вмілі дії кризу амортизують, мінімізуючи негативні наслідки для країни. Погана влада пізнається в період зростання, бо, навіть сидячи на мішках з грошима, вона не може зробити життя народу трішки легшим.

Related video

"Фраєр в ендшпілі пізнається", — любив говорити мій тренер з шахів. Наразі в Зеленського починається той самий ендшпіль. І не тому, що він "їде з ярмарку", а зовсім з іншої причини.

Хороша влада пізнається в кризі, оскільки її вмілі дії її амортизують, тобто, мінімізують негативні наслідки для населення країни.

Погана влада пізнається в період зростання, бо, навіть сидячи на мішках з грошима, вона не може зробити життя народу трішки легшим.

Важливо
Від економіста чую. Чому українські експерти не можуть виписати ефективний рецепт хворій економіці

Наразі починається світове "цунамі" у вигляді зростання цін на сировину. На цю тему я недавно записав відеоблог.

Що це означає для України?

Грошей буде багато. Навіть "дуже".

Залізна руда по 200 дол. за тонну, божевільні ціни на кукурудзу і соняшникову олію, метал і арматуру, що подорожчала в три рази.

Грошей буде багато, курс гривні — стабільний, бюджет — наповнений, хоча низьку інфляцію не обіцяю.

І коли при владі багато грошей, відмазки на кшталт кризи, чому в нас так погано, не покатають. Гроші є на підвищення пенсій, зниження тарифів, збільшення зарплат бюджетникам, оновлення інфраструктури.

Головна теза найближчих місяців: відсутність хоча б одного з бонусів, зазначених вище, буде означати лише одне — влада повністю втратила страх, пакуючи власну кишеню.

Важливо
Ціна питання. Чому борців з корупцією в Україні все більше, а корупції менше не стає

Тому стежте "за ручками" і соціальною політикою держави, за її інфраструктурними витратами і загальним рівнем життя в країні.

"Ефект просочування багатства" зверху вниз, при правильній політиці влади може збагатити народ, але тільки в тому випадку, якщо шар глини у вигляді "еліт" не затримає фінансову воду у "верхніх шарах".

Адже є ризик того, що гроші від зростання цін на сировину "еліти" візьмуть собі, а народу запропонують інфляцію на базарах і в магазинах...

Першоджерело.

Публікується за згодою автора.