Повторення Херсонського успіху. Росія готова тікати з Пологів — ключового транспортного вузла Запоріжжя

"Потужними точними ударами по російських військах у Запорізькій області ЗСУ так само, як і в Херсоні, змушують росіян забиратися з окупованих територій у Запоріжжі". Думка.

зсу, український військовослужбовець
ЗСУ проводять контратаку у Запоріжжі. Росія відступає
Related video

За місяці, що пройшли з початку вдалого застосування Збройними силами України американських HIMARS по важливим російським цілями, у ворога так і не з'явилося скільки-небудь ефективної тактики протидії цим руйнівним ударам.

Це вкотре підтверджується зараз у Запорізькій області. Як росіяни після руйнування їхньої логістики та ударів по ключових військових об'єктах за допомогою американських HIMARS змушені були минулого місяця залишити Херсон, так вони і зараз залишають пристрілені українцями позиції у Запоріжжі. Відступають ближче до недосяжного — поки що — для HIMARS'ів свого глибокого тилу.

Цей висновок можна зробити з того, що вони залишають важливе місто Пологи. Так вийшло, що я ці місця трохи знаю — три роки тому довелося побувати недалеко від Пологів: у Малій Токмачці, Оріхові та Преображенці.

Так от для цього регіону Пологи — це дуже важливий транспортний вузол. Він розташований у ключовому для цієї частини області місці, тому ворог намагався утримати його якнайдовше.

А тепер залишає його. Як пояснює Інститут вивчення війни (ISW), пересування російських військ у Запорізькій області свідчить про те, що "російські війська не можуть захистити критично важливі райони на тлі посилення українських ударів по місцях зосередження російських сил та їхньої логістики".

І тому росіяни виводять особовий склад із позицій, розташованих тут — щоб зменшити вплив зростаючої кількості українських ударів по зосередженням російської живої сили та техніки.

Експерти ISW також вважають, що відхід з Пологів особливо примітний, оскільки населений пункт знаходиться на критично важливій дорожній розв'язці. І російським силам без контролю цієї розв'язки, ймовірно, буде важче захищати ще одне дуже важливе для позицій росіян в області місто — Токмак — під час українського контрнаступу.

ISW доходить висновку, що звільнення з критично важливої позиції може свідчити про те, що російські війська не можуть захистити всю лінію фронту в Запорізькій області та визначають пріоритетні місця для зосередження сил.

Водночас, за даними розвідки Британії, на дії та маневри росіян у Пологах та інших окупованих територіях впливає такий серйозний фактор, як посилена логістичними проблемами брак боєприпасів.

Зазначається, що відхід російських військ із західного берега Дніпра в листопаді надав Збройним силам України можливість завдати ударів по додатковим російським логістичним вузлам та лініям зв'язку.

Ця загроза з високою ймовірністю спонукала російських логістів перемістити вузли поставок, зокрема залізничні перевантажувальні пункти, далі на південь та схід, йдеться в огляді британської розвідки.

Зокрема, російським логістичним підрозділам необхідно проводити додаткові трудомісткі вантажно-розвантажувальні роботи із залізничного на автомобільний транспорт. Водночас, автомобільні перевезення для забезпечення російських передових оборонних позицій залишатимуться вразливими до української артилерії, констатує розвідка Великобританії.

Джерело

Важливо
ЗСУ готуються до повернення Криму. Пентагон розпочинає масштабну підготовку українських військових
ЗСУ готуються до повернення Криму. Пентагон розпочинає масштабну підготовку українських військових