Україна й Угорщина домовилися про переговори у Києві: спробують вирішити кризу у відносинах

Угорщина, Петер Сіярто, Переговори, Київ, Дмитро Кулеба
Фото: Слово и Дело | Петер Сіярто і Дмитро Кулеба

"Сусіди, буває, сваряться, але потім повинні миритися", — заявив глава МЗС України.

Related video

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що погодив зі своїм угорським колегою Петером Сіярто його візит до Києва, щоб на переговорах знайти точку зіткнення у відносинах між країнами.

Про це повідомляє Європейська правда.

Візит угорського чиновника в Україні очікується до кінця цього місяця.

"Угорщина для нас важливий партнер і близький сусід. Сусіди, буває, сваряться, але потім повинні миритися, тому що залишаються сусідами. Тому ми домовилися, що наприкінці січня мій колега Сіярто відвідає Київ для обговорення ситуації у двосторонніх відносинах і шляхів вирішення проблем на основі принципу взаємної поваги", — зазначив Кулеба.

Видання також повідомляє, що візит Сіярто не матиме офіційного статусу. Міністри проведуть персональну зустріч і намагатимуться знайти вихід з кризи.

За інформацією ЄП, ініціатива про таку зустріч надійшла від української сторони.

Нагадаємо, 30 листопада СБУ провела обшуки в організаціях угорської громади Закарпаття та в одного з її лідерів, за підозрою у підтримці сепаратизму. Крім того, Україна оголосила про заборону на в'їзд кільком угорським чиновникам за агітацію на місцевих виборах у Закарпатській області. Усе це відбулося після того, як 21 листопада у Сюртовскій об'єднаній територіальній громаді у Закарпатській області депутати після складання присяги хором і стоячи виконали гімн Угорщини.

У зв'язку з обшуками і дипломатичними санкціями Петер Сіярто просив ОБСЄ направити свою місію у Закарпатську область, а офіційний Будапешт заявив у НАТО, що уряд України проводить політику залякування угорців і розпалювання антиугорської ненависті. У Північноатлантичному Альянсі, у відповідь повідомили, що не мають наміру втручатися у цей "локальний" конфлікт.