Україна та Угорщина створять робочу групу щодо закону про освіту

угорщина, Сийярто, петер Сийярто, Кулеба, дмитрий Кулеба
Фото: Зеркало недели

За словами голови МЗС Угорщини, якщо консультації будуть успішними, "ми зможемо уникнути багато факторів невизначеності".

Related video

Україна та Угорщина планують створити робочу групу з впровадження закону про освіту. Про це повідомив голова МЗС Угорщини на спільному брифінгу з головою МЗС України Петером Сійярто.

"Я звернувся до пана міністра, щоб ми почали спільну роботу над законом про мову, що викликав напругу в наших відносинах. Ми також хочемо створити робочу групу, яка отримає повноваження щодо того, яким чином потрібно втілювати закон про освіту", — сказав Сійярто.

Кулеба підтвердив заплановане засідання робочої групи з освітнього питання.

За словами Сійярто, якщо ці консультації будуть успішними, "ми зможемо уникнути багато факторів невизначеності".

"Якщо ми знайдемо рішення з цього питання, наші відносини просунуться вперед", — сказав Сійярто.

Угорський міністр також розповів, що "в широкому сенсі" обговорив з Кулебою закон про мову.

Нагадаємо: 30 листопада СБУ провела обшуки в організаціях угорської громади Закарпаття та в одного з її лідерів, за підозрою в підтримці сепаратизму. Крім того, Україна оголосила про заборону на в'їзд кільком угорським чиновникам за агітацію на місцевих виборах у Закарпатській області. Усе це відбулося після того, як 21 листопада в Сюртовській об'єднаній територіальній громаді в Закарпатській області депутати після складення присяги хором і стоячи виконали гімн Угорщини.

У зв'язку з обшуками і дипломатичними санкціями Петер Сійярто просив ОБСЄ направити свою місію в Закарпатську область, а офіційний Будапешт заявив у НАТО, що уряд України проводить політику залякування угорців і розпалювання антиугорської ненависті. У Північноатлантичному Альянсі у відповідь повідомили, що не мають наміру втручатися в цей "локальний" конфлікт.