Ілля Кива продав жомову яму і отримав в подарунок від брата годинник Rolex — декларація (фото)

Кива, Жомові яма, нардеп, Ілля Ківа, ОПЗЖ, Ілля кива
Фото: скриншот из Facebook | Ілля Кива

Нардеп зберігає 425 тис. грн готівкою і майже 400 тис. грн на банківському рахунку. Також парламентарій є членом 12 громадських об'єднань і профспілок.

Народний депутат України Ілля Кива (фракція ОПЗЖ) подав до НАЗК свіжу декларацію, в якій відсутня жомова яма, яку той вказував у декларації за 2019 рік. Також у розділі "цінне майно" оновленого документа Киви зʼявився годинник Rolex SA, який йому подарував його брат Дмитро. Вартість цього годинника — 392,4 тис. грн.

Rolex SA, Ілля Ківа, Ролекс, годинник, Ролекс ківи, Кива
Ілля Кива з годинником Rolex SA, грудень 2020 року

Також, згідно з декларацією, протягом 2020 року Кива отримав майже 455 тис. грн депутатської зарплати і 2,7 тис. грн відсотків від депозиту в банку. Там у нього лежать 392 тис. грн. Готівкою парламентарій зберігає 425 тис. грн.

У декларації нардепа вказано лише один транспортний засіб: Toyota Land Cruiser 200 (2019 року випуску). Власником авто є брат Киви, а сам парламентарій користується ним безкоштовно.

Також нардеп вказав у декларації 3 обʼєкти нерухомості: гараж та земельну ділянку в Полтавській області і квартиру в Києві. Втім, власницею останньої є його дочка Катерина.

Крім того, парламентарій є членом 12 громадських обʼєднань та профспілок, серед яких: "Всеукраїнська федерація дворового футболу", "Громадський рух Киви — Стоп наркотик", "Союз ветеранів — за життя", "Патріоти — за життя" і "Національна федерація доміно ".

Нагадаємо, влітку 2020 року журналісти проекту Bihus.info опублікували розслідування, в якому стверджували, що Ілля Кива здавав в оренду жомову яму, призначену для відходів виробництва цукру на Полтавщині, і заробив з цього 1,2 млн грн за рік.

На початку лютого 2021 року журналісти опублікували нове розслідування, згідно з яким Кива отримував прибуток від здачі в оренду своєї жомової ями компанії "Сиквел", власником якої був чоловік, який проживав на непідконтрольній Києву території Луганської області. Коли розслідувачі намагалися взяти у Киви коментар для цього розслідування — той обматюкав їх, назвавши Дениса Бігуса "під***сом", "гомосексуалістом" і "корупціонером".

У середині лютого Ілля Кива розповів історію про свого діда, якого, за словами парламентарія, "розстріляли місцеві жителі у Львові", але він "вижив".