"Не варто панікувати": Клімкін пояснив, чому Путін саме зараз "піднімає ставки"

Павло Клімкін, російська агресія, війна на донбасі, думка, коронавірус, провокації
Фото: УНІАН | Павло Клімкін

На думку екс-глави МЗС України, агресивні дії РФ активізувалися через США, коронавирус і бажання підготувати грунт для майбутніх провокацій.

Екс-глава Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін заявив про наявність трьох причин того, що керівництво Росії почало "піднімати ставки" саме зараз. Своє бачення ситуації він в суботу, 3 квітня, опублікував у себе в Facebook.

Перша причина, на думку колишнього глави української дипломатії, полягає в прагненні РФ завоювати "кращі позиції в торгівлі з новою адміністрацією США". За його словами, Кремль не може чинити тиск з позиції сили безпосередньо на США, тому змушений "тиснути" на партнерів Сполучених Штатів, в першу чергу — на Україну.

"По-друге, бажання створити підгрунття для масштабних провокацій — як військових, так і, наприклад, визнання незалежності Донбасу перед виборами до Держдуми восени цього року. Донбас Росії не потрібен, але тримати його як колонію на кшталт Абхазії є однією з опцій Кремля. Можуть після "Крим наш" піти і на "Донбас наш" під соусом "захисту" російських громадян, яких на окупованих територіях все більше", — написав Клімкін, звернувши увагу на те, що зараз російські паспорти на Донбасі намагаються "надіти на голову майже кожному".

Екс-глава МЗС зазначив, що зараз в російських ЗМІ створюється "тотальна істерія" щодо нібито ворожих дій України на Донбасі, і це, на його погляд, вписується в логіку прагнень Росії створити основу для провокацій.

Третьою причиною активізації РФ в українському напрямку він назвав наявну у її керівництва необхідність відвернути увагу росіян від "лікарні" і "холодильника".

"Економічна ситуація в Росії явно не покращується, вакцинація теж не просувається швидко. Шукати зовнішніх ворогів — це типова відповідь всіх імперій на внутрішні негаразди", — заявив Клімкін.

Екс-міністр зазначив, що українцям "панікувати точно не слід, але розслаблятися теж не варто".

Раніше колишній спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що Росія почала перекидати війська на кордон з Україною і на відразу з кількох причин.

За його словами, Росія хоче, щоб Україна відповіла на слова президента США Джо Байдена про президента Росії Володимира Путіна, якого він назвав "вбивцею".

Також, за словами дипломата, зараз Путін намагається переключити увагу жителів Росії від внутрішніх проблем і ситуації з засудженим опозиціонером Олексієм Навальним на міжнародну політику.

Нагадаємо, через загострення на Донбасі 26 березня в районі селища Шуми Донецької області загинуло чотири українських воїна.

31 березня видання The New York Times повідомило, що Росія перекинула ще 4 тисячі солдатів до кордонів України. Через це США привели свої війська в максимальну бойову готовність на території Європи.

1 квітня прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, в свою чергу, відповідаючи на питання журналістів заявив, що переміщення військових і військової техніки Збройних сил ні для кого не несе загрози.

У той же день відбулася телефонна розмова між Міністром закордонних справ України Андрієм Тараном і главою Пентагону Ллойдом Остіном, під час якої представник США пообіцяв, що Штати "не залишать Україну наодинці" з РФ в разі загострення ситуації на Донбасі.