ЗСУ за останні роки стали справжнім щитом Європи, — Хомчак

ВСУ, Хомчак, Європа, щит, НАТО,
Фото: zsu.gov.ua | Руслан Хомчак

На думку генерал-полковника, вступ України в НАТО зміцнить не тільки нашу країну, а й Організацію Північноатлантичного договору.

За останні роки ЗСУ стали справжнім щитом Європи, а Україна — контриб’ютором євроатлантичної безпеки.

Про це, з нагоди дня створення Організації Північноатлантичного договору, заявив у Facebook головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Руслан Хомчак.

Він нагадав, що в лютому 2014 року вперше з повоєнних часів порушили міжнародно визнані кордони у Європі, коли Росія незаконно анексувала Крим і Севастополь.

Хомчак зазначив, що на сьогодні Збройні сили України співпрацюють з НАТО в усіх ключових напрямах військової реформи.

"Ми ефективно використовуємо доступні для держав-партнерів механізми та інструменти співробітництва, яке поглибилося з отриманням нашою країною статусу партнера з розширеними можливостями", — написав генерал-полковник.

Руслан Хомчак поінформував, що у поточному році військовослужбовці ЗСУ візьмуть участь у девʼяти багатонаціональних навчаннях на території України і пʼятнадцяти за межами країни.

"Вступ нашої держави в НАТО зміцнить не тільки Україну, він також посилить Організацію Північноатлантичного договору. За останні роки Збройні сили України стали справжнім щитом Європи, а наша країна — активним контриб’ютором євроатлантичної безпеки", — підсумував головнокомандувач ЗСУ.

Повідомлення Генштабу ЗСУ

Раніше головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак заявив, що у президента Зеленського немає проблеми дати команду про наступ на Донбасі, для цього потрібно прорахувати всі наслідки такого рішення.

Також Руслан Хомчак розповідав про те, що українським військовослужбовцям на Донбасі було б простіше, якби їм надійшла команда "вперед". Він вважає, що для військової перемоги на сході українській армії необхідно навчатися, мати сучасне озброєння і бути готовими до жертв.

За інформацією Хомчака, на окупованому Донбасі знаходиться близько трьох тисяч кадрових російських військових.

"За даними розвідки, не більше трьох тисяч. Це офіцери-інструктори та офіцери, які допомагають місцевим командирам. В окопах російські солдати не сидять, там вся "географія" Росії, України, інших країн", — сказав він.