Україна може піти війною на Крим, — Радбез РФ

Танки, Міноборони РФ, стрільба з танків, військові навчання, російська агресія
Фото: Мiноборони РФ

Секретар російського Радбезу зазначив, що для початку наступу Україна нібито може вдатися до провокацій, які спричинять за собою загибель її військовослужбовців.

Україна за підтримки Сполучених Штатів Америки нібито може організувати провокації, які завершаться загибеллю її ж військовослужбовців, щоб на підставі цього почати наступ на Крим. Як у середу, 14 квітня, повідомляє "РИА Новости", про це заявив секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев.

За його словами, з Києва нібито все частіше звучать заяви про наміри "заволодіти Кримом силовим шляхом". За його словами, нова українська стратегія воєнної безпеки визначає Росію як "військового ворога".

"Заграючи перед новою адміністрацією США, Київ готовий ввести країну у військові авантюри, незважаючи на подальше погіршення економічної ситуації в країні", — сказав Патрушев.

Заява була зроблена в окупованому Росією Севастополі під час "наради з питань національної безпеки на півострові".

Під час засідання секретар російського Радбезу заявив також про необхідність "додаткових заходів для гарантованого захисту національних інтересів РФ в Криму і жителів півострова на тлі зростання напруженості навколо цього регіону через дії США, НАТО і України".

Він також заявив, що Північноатлантичний альянс "наростив свою активність" поруч з кордонами РФ у Чорноморському регіоні. Що стосується самого Криму, то там "зберігаються ризики проявів тероризму та екстремізму, підтримувані з-за кордону".

"Всі перераховані фактори вимагають прийняття додаткових комплексних заходів, які гарантовано забезпечують захист російських національних інтересів і безпеку жителів півострова", — заявив Патрушев, наголосивши на необхідності "гостро припиняти недружні та деструктивні дії відносно РФ".

Організатори таких акцій, за словами Патрушева, повинні бути "притягнуті до відповідальності, зокрема відповідно до норм міжнародного права".

Примітно, що ці заяви звучать на тлі заяв міністра оборони РФ Сергія Шойгу про те, що Росія перекинула на свої західні рубежі дві армії і три з'єднання повітряно-десантних військ.

Заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков, зі свого боку, заявив 13 квітня, що США краще триматися подалі від кордонів Росії і Криму, зазначивши, що "ризики інцидентів дуже високі".

У той же час США направили в акваторію Чорного моря два військових есмінця — "Дональд Кук" і "Рузвельт".

Нагадаємо, група розслідувачів Conflict Intelligence Team дійшла висновку, що Росія перекидає в анексований Крим псковських десантників.

Крім цього, Росія перекидає танкову дивізію з Кемерово під кордон з Україною. Переміщення військ потрапило на відео.

Зазначимо, що раніше в окупованому Криму помітили скупчення російської бронетехніки. На відео ймовірно потрапили БТР-82А, які є глибокою модернізацією БТР-80.