Україна подумає про ядерний статус, якщо не вступить в НАТО, — посол у Німеччині

Андрій Мельник, НАТО, Ядерний статус, Росія, Німеччина
Фото: Посольство України в Німеччині | Андрій Мельник

Український дипломат заявив, що багатьом українцям незрозумілий страх європейців перед Росією в питанні прийняття України в Альянс.

Посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, що Україні, можливо, доведеться подумати про відновлення ядерного статусу, щоб гарантувати собі захист, якщо вона не вступить в НАТО.

Про це він заявив в інтерв'ю Deutschlandfunk.

"Україна не має іншого вибору. Або ми є частиною такого союзу, як НАТО, і робимо свій внесок, щоб Європа стала сильнішою, або в нас залишається тільки один варіант — озброюватися самостійно й, можливо, знову подумати про ядерний статус. Як ще ми можемо гарантувати наш захист?", — сказав дипломат.

Він додав, що багатьом українцям незрозумілий страх європейців перед Росією в питанні прийняття України в Альянс.

"Путін грає зі страхом. Він знає, що кожен тут, в Європі, звичайно, хоче запобігти пожежі. Це важливо та правильно. Тільки в нас дійсно надзвичайно небезпечна ситуація, і ми повинні бачити, що робиться, щоб Путін більше не відчував бажання робити щось подібне", — сказав Мельник.

Дипломат нагадав про масове переміщення російських військ до кордонів України, заявивши, що такого не було з часів Другої світової війни.

"За нашою інформацією, майже 90 тисяч військових та їх системи озброєння були стягнуті до кордону, і в окуповані Крим і Донбас. Це набагато більше, ніж просто гра м'язами. Це цілком реальні військові приготування до нового нападу на Україну, до якого Берліну теж варто поставитися серйозно", — заявив Мельник.

Він також підкреслив, що Україні зараз треба більше, ніж просто "красиві слова" з боку Заходу.

Посол зазначив, що Україні необхідна військова підтримка не тільки з боку США, але і Європи, зокрема Німеччини.

"Нам потрібні сучасні системи озброєння, щоб зміцнити нашу обороноздатність.... Німеччина є четвертим за величиною експортером зброї в світі, і я вважаю, що Федеративна Республіка також могла б відмовитися від цієї моралізаторської політики", — сказав Мельник.

Нагадаємо, раніше Андрій Мельник закликав канцлерку ФРН Ангелу Меркель зробити "мега-сильне попередження" на адресу Москви в разі нової хвилі військової агресії на Донбасі.

Посол України в Німеччині також заявив, що Німеччина повинна допомогти повернути Крим через "моральний борг" перед Україною після окупації нацистами.

Він піддав критиці президента цієї країни Франка-Вальтера Штайнмайера за його слова про те, що будівництво "Північного потоку-2" є майже останнім містком між Росією та Європою, і що Німеччина повинна "враховувати дуже мінливу історію з Росією".

А колишній канцлер Німеччини, а нині глава ради директорів "Роснефти", Герхард Шредер образив українського посла в Берліні Андрія Мельника, назвавши того "якимось карликом з України".