"Ми ніколи не допустимо нових військових операцій на українській землі", — Макрон

Макрон про війну в Україні, президент франції про загострення
Фото: газета.ру

За словами президента Франції, агресія Росії в Україні стала можливою через "наївний підхід" Заходу стосовно Кремля.

Президент Франції Емманюель Макрон повідомив, що США і Європа спільними зусиллями не дадуть Росії провести нову військову операцію в Україні. Про це він заявив в інтерв'ю для CBS News.

За словами президента Франції, Росії потрібно провести деескалацію напруженості на кордоні з Україною — поточну ситуацію Макрон назвав контрпродуктивною і неприпустимою. Агресія РФ сталася через те, що до Кремля був "наївний підхід", і не було чітких червоних ліній. У разі, якщо росіяни все ж вирішать проводити широкомасштабну військову операцію проти України, Франція введе санкції проти Кремля.

"Я думаю, що, те, що сталося кілька років тому, коли в Україні було скоєно вторгнення, це не провал дипломатії, це відмова нашого колективного авторитету щодо Росії. ... Ми ніколи не допустимо нових військових операцій на українській землі, і ми повинні знайти спосіб бути переконливими в цьому ", — заявив Макрон.

Він також підкреслив, що колективний Захід повинен бути дуже ясним у своїй політиці у ставленні до Росії.

Нагадаємо, 16 квітня президент України Володимир Зеленський перебував у Франції з візитом. Після його завершення в офіційному акаунті Twitter Макрона з'явилася публікація українською мовою. У ній йдеться про те, що ситуацію на Донбасі можна вирішити тільки політичним шляхом.

Нагадаємо, за даними Міноборони, Росія стягне до кордонів з Україною понад 150 тисяч військових. В окупованому Криму Росія спорудила військовий табір з більш ніж 1000 одиниць техніки. До жовтня Кремль закрив для іноземних кораблів Керченську протоку.

Фокус розбирався, чим РФ загрожує Україні, які робочі конячки та "вундерваффе" в наявності у ворога.