"Українські військові готові дати відсіч російському скаженому псу", — глава МВС Аваков

Арсен Аваков, мвс України, ескалація, росія, Україна, росія стягує війська, російський шалений пес, дати відсіч
Фото: прес-служба МВС | Глава МВС України Арсен Аваков

За словами міністра, такої концентрації військ Росії біля кордону з Україною не було з 2015 року.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков під час інспекції позицій підрозділів системи МВС 19 квітня заявив, що Росія вперше з 2015 року зібрала таку велику кількість військ на кордоні з Україною. Про це повідомляє прес-служба МВС.

"Ми розраховуємо на мирний розвиток подій, уникнути тієї ескалації, яку готують російські найманці та російські збройні сили, але одночасно — ми повністю готові захищати наші кордони. З 2015 року — це найбільша концентрація ворожих сил біля наших кордонів. А з огляду на ту істерію та інформаційну атаку, яку проводять російські пропагандисти, можна сказати, що це найбільша загроза", — зазначив Аваков.

Міністр заявив, що наша країна розраховує на дипломатичне вирішення ситуації на Донбасі та біля кордону з РФ, проте, в разі необхідності, Збройні сили України готові "гідно чинити опір загарбникові".

"Ми переживаємо непростий період ескалації. Але ми вже не перший рік перебуваємо під тиском російського скаженого пса, який стоїть біля наших кордонів. Ми будемо готові", — підкреслив він.

Також Аваков розповів, що крім військових нарад сьогодні, 19 квітня, відбудуться навчання поліцейських щодо забезпечення контрдиверсійніх дій і навчання спільних сил Держслужби з надзвичайних ситуацій та Держприкордонслужби в акваторії Азовського моря з розмінування та інших операцій.

Нагадаємо, за даними Міноборони, Росія стягне до кордонів з Україною понад 150 тисяч військових. В окупованому Криму Росія спорудила військовий табір із більш ніж 1 000 одиниць техніки. До жовтня Кремль закрив для іноземних кораблів Керченську протоку.

Фокус розбирався, чим РФ загрожує Україні, які робочі конячки і "вундерваффе" в наявності у ворога.