Не зовсім розумію, що таке "українська російська мова", — глава Мінкульту Ткаченко

Олександр Ткаченко, інтерв'ю Ткаченко, український російську мову, міністр культури, мінкульт, бют, Мендель
Фото: telekritika.ua | Міністр культури й інформполітики України Олександр Ткаченко

Міністр заявив, що не варто відштовхувати патріотичне російськомовне населення України, однак, вважає він, з часом українська стане основною мовою в країні.

Глава Міністерства культури й інформаційної політики України Олександр Ткаченко в інтервʼю виданню "РБК-Україна" поділився своїм баченням щодо заяв керівника МВС Арсена Авакова та прес-секретарки президента України Юлії Мендель про "українську російську мову".

"Я прихильник "лагідної украінізації"."Українська російська мова" — я чесно кажучи, не зовсім розумію, що це таке, тому що немає такої дефініції", — зазначив міністр.

Він заявив, що для ідентифікації українців своя мова є вкрай важливою, оскільки завдяки мові можна створювати власні наративи, проте відштовхувати частину російськомовного населення, які вважають себе патріотами, точно не варто.

"Але питання з приводу "української російської" для мене не зовсім зрозуміле", — зазначив Ткаченко.

Міністр вважає, що українська мова в нашій країні переважає, проте, підкреслив він, значна частина населення України використовує російську побуті та серед них необхідно займатися рекламою державної мови.

Чиновник розповів, що для цієї мети в країні створюються платформи для безкоштовного вивчення української, а в найближчі дні планується ухвалення спеціальної програми з підтримки державної мови.

"Я вважаю, що рано чи пізно українська мова може стати не просто державною, а реально основною мовою для території під назвою Україна", — зазначив Ткаченко.

Зазначимо, про те, що "російська мова не є власністю РФ" і "належить також і українцям" Аваков заявив наприкінці березня.

На початку квітня глава прес-служби Володимира Зеленського Юлія Мендель заявила, що Росія не є монополістом на російську і в Україні є своя "українська російська мова". Утім, пізніше заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко заявив, що слова про "українську російську" — це особиста думка Мендель.