На засіданні "Слуги народу" Шмигаль представив кандидата на пост глави Міненерго

Шмигаль, денис Шмигаль, кабмін, прем'єр міністр
Фото: shipovnik.ua | Денис Шмигаль

Більшість "Слуг народу" нібито підтримали кандидатуру віце-президента "Енергоатома" Германа Галущенка на посаду міністра енергетики.

На засіданні "Слуги народу" прем'єр-міністр Денис Шмигаль нібито представив депутатам віце-президента НАЕК "Енергоатом" Германа Галущенка як кандидата на посаду міністра енергетики. Про це повідомив нардеп від "Слуги народу" Ростислав Тістик, передає РБК-Україна.

"Завтра народним депутатам роздадуть підписні листи і кожен з членів фракції голосуватиме "за", "проти" або "утримався" щодо призначення цього кандидата на пост міністра енергетики", — говорить Тістик.

За його словами, Галущенко нібито відповідав на питання депутатів "доступно і відкрито".

"Ми розуміємо, що у нього є досвід. Але сказати, чи є у нього одноголосна підтримка — не можу. Деякі депутати не були задоволені. Більше — були задоволені. Ми це вже зрозуміємо за результатами голосування в підписних листах", — говорить "слуга народу".

Згідно сайту "Енергоатому", Герман Галущенко — юрист зі стажем роботи у державному і приватному секторі, доцент кафедри міжнародного приватного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Працював у прокуратурі, МЗС України. 7 травня 2020 року Кабінет міністрів призначив його віце-президентом підприємства.

21 грудня минулого року Кабмін призначив колишнього виконавчого директора "Нафтогазу" Юрія Вітренка виконуючим обов'язки міністра енергетики.

Перед цим, 17 грудня кандидатуру Вітренка виставили на голосування у Верховній Раді, однак не отримали необхідних 40 голосів.

28 січня 2021 року Верховна Рада повторно не підтримала призначення Вітренка на посаду першого віце-прем'єр-міністра — міністра енергетики.

Напередодні у ЗМІ з'явилася інформація, що Вітренко нібито написав заяву про звільнення. Пізніше сам Вітренко спростував інформацію про свою відставку з поста виконуючого обов'язки міністра енергетики України.