Зеленський захотів зустрітися з Путіним у Ватикані: "Ідеальне місце"

Володимир Зеленський
Фото: Прес-служба президента | Президент України Володимир Зеленський

На думку українського президента, столиця католицької церкви стане хорошим посередником у проведенні таких складних переговорів із Росією.

Глава України Володимир Зеленський хоче зустрітися з президентом Росії Володимиром Путіним у Ватикані. Про це він заявив в інтерв'ю італійській газеті La Repubblica, яке наводить прес-служба.

На думку Володимира Зеленського, Ватикан володіє значним авторитетом, але при цьому не має ніяких військово-політичних інтересів. Він нагадав, що католицька столиця в минулому вже неодноразово допомагала державам залагоджувати конфлікти.

"Ватикан — дійсно ідеальне місце для діалогу про мир. Святий Престол — це ж глобальний моральний авторитет, який завжди ефективно виконує роль посередника, оскільки є неупередженим і викликає довіру всіх учасників конфлікту", — підкреслив президент.

Володимир Зеленський впевнений, що зможе домовитися про переговори з Путіним після прямих консультацій між Офісом президента України та Кремлем. Сторонам необхідно заздалегідь визначити порядок і всі питання, які обговорюватимуться лідерами.

"Зустріч обов'язково відбудеться. Вона потрібна для того, щоб припинити війну на Донбасі та пройти весь шлях до чесного і міцного миру", — заявив глава держави.

Він нагадав, що між Україною та Росією давно не було прямого діалогу — це заважає конструктивному обговоренню проблем. Зокрема, саме тому Володимир Зеленський хоче підібрати підходяще місце для проведення складних переговорів.

Раніше Володимир Зеленський звернувся до Путіна з пропозицією зустрітися на Донбасі. Він закликав російського президента зупинити вбивства та військові втрати на лінії зіткнення.

Глава ОП Андрій Єрмак заявив, що переговори Зеленського і Путіна стануть історичними. Як звернув увагу чиновник, у президентів накопичилося багато тем для обговорення.

Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Росія не має наміру обговорювати врегулювання конфлікту на Донбасі. За його словами, президенти зможуть поговорити виключно про проблеми двосторонніх відносин між Україною і Росією.