У Раді узгодили кандидатуру Галущенка на пост голови Міненерго (відео)

Міненерго, Верховна Рада, Герман Галущенко, комітет Ради, Енергоатом, нардепи, міністр енергетики
Фото: 24 канал | Віце-президент держпідприємства "НАЕК "Енергоатом" Герман Галущенко

Народні депутати можуть затвердити кандидатуру нового голови Міністерства енергетики та вугільної промисловості вже в цей четвер.

Профільний комітет Верховної Ради схвалив кандидатуру віце-президента держпідприємства "НАЕК "Енергоатом" Германа Галущенка на посаду нового голови Міненерго.

Таке рішення було затверджено під час сьогоднішнього онлайн-засідання комітету.

Кандидатуру Германа Галущенка підтримали 17 членів профільного комітету Верховної Ради, ще п'ять народних депутатів утрималися.

Голова комітету Андрій Герус заявив, що в п'ятницю, 29 квітня, кандидатура віце-президента держпідприємства "НАЕК "Енергоатом" Германа Галущенка на посаду керівника Міненерго буде розглянута в залі Парламенту.

"Я Вас вітаю. Ви отримали підтримку комітету. Відповідно рішення комітету — рекомендувати схвалення відповідної кандидатури завтра в залі. Рішення комітету прийнято", — підкреслив він у ході онлайн-засідання.

Дивитися з 1:21:05

Інформацію про узгодження кандидатури Германа Галущенка на посаду міністра енергетики також повідомив у своєму Telegram-каналі нардеп від "Слуги народу" Євген Шевченко.

"Комітет Енергетики погодив кандидатуру Германа Галущенка на посаду міністра енергетики України", — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що раніше в.о. голови Міненерго був Юрій Вітренко, який займав цю посаду з 22 грудня 2020 року. Верховна Рада кілька разів провалювала голосування про призначення Юрія Вітренка на посаду міністра енергетики.

На початку квітня ЗМІ поширили інформацію про звільнення Вітренка, але сам в.о. голови Міненерго та вугільної промисловості спростував ці чутки і додав, що продовжить роботу в профільному міністерстві.

28 квітня Юрія Вітренка призначили на посаду голови "Нафтогазу" після того, як Кабінет Міністрів відправив у відставку з цієї посади Андрія Коболєва у зв'язку з "незадовільною роботою у 2020 році". Тимчасово Міністерство енергетики вугільної промисловості очолив Юрій Бойко, який займав посаду заступника міністра енергетики з 10 червня 2020 року.