"Це не моя ініціатива", — Вітренко про призначення на посаду голови "Нафтогазу"

вітренко, юрій вітренко, нафтогаз, чиновник
Фото: Хвиля | Юрій Вітренко

Пропозиція очолити компанію, стверджує він, надійшла від Зеленського і Шмигаля.

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко заявив, що його призначення на посаду не було його особистою ініціативою. Про це він повідомив в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

За його словами, він планував, що його робота в компанії завершиться у 2020 році.

"Це не була моя ініціатива. Чесно кажучи, я вже вирішив, що все — сторінка моєї роботи в "Нафтогазі" перегорнута. Але виявилося, що це не так просто", — сказав Вітренко, додавши, що йшов з "Нафтогазу" вже п'ять разів.

Він каже, що пропозиція про посади голови правління надійшла від президента Володимира Зеленського та прем'єр-міністра Дениса Шмигаля.

"Але остаточно все вирішувалося сьогодні (28 квітня, — ред.) за лічені години — я писав заяву, що "прошу призначити мене головою правління "Нафтогазу України", сьогодні під час засідання Кабінету міністрів", — заявив Вітренко.

28 квітня Юрія Вітренка призначили на посаду голови "Нафтогазу" після того, як Кабінет міністрів відправив у відставку з цієї посади Андрія Коболєва у зв'язку з "незадовільною роботою у 2020 році". Тимчасово Міністерство енергетики вугільної промисловості очолив Юрій Бойко, який займав посаду заступника міністра енергетики з 10 червня 2020 року. На наступний день Верховна Рада більшістю голосів обрала Германа Галущенка новим міністром енергетики України.

Фокус з'ясував, з чим пов'язані кадрові перестановки в керівництві Групи "Нафтогаз" і що тепер очікує найбільшу держкомпанію України.