Обшуки в будинку Кличка: силовики нібито знайшли контрабандне пальне на 100 млн грн

Віталій Кличко, обшуки у Кличка, скандал з обшуками у Кличка, обшуки в Києві, СБУ, ГФС
Мер Києва Віталій Кличко

Збройні правоохоронці виправдовувалися, що приїхали нібито з обшуками в квартиру, розташовану на два поверхи нижче від житла Віталія Кличка, а потім заявили про викриття контрабанди пального.

Обшуки у Кличка, столичного градоначальника, почалися сьогодні вранці, 18 травня. Оперативники СБУ приїхали в будинок, де проживає міський голова, але в квартиру так і не потрапили. Пізніше вони заявили, що шукають контрабандистів у рамках розслідування.

Обшуки в Кличка — з чого все почалося

Рано-вранці зʼявилася інформація, що до будинку на Богдана Хмельницького, де проживає мер Києва, приїхали озброєні силовики. Власне ж міський голова розминувся з правоохоронцями, оскільки в цей час вирушив на тренування.

Пізніше дії правоохоронців прокоментував і власне чиновник. За його словами, озброєні бійці СБУ спершу намагалися потрапити до нього в квартиру, а потім спустилися двома поверхами нижче. Камера відеоспостереження зафіксувала, як в його відсутність правоохоронці подзвонили в квартиру, а потім пішли до сусідів.

Глава столиці поспілкувався з правоохоронцями і навіть запросив їх до себе додому, однак ті відмовилися як від запрошення, так і від розголошення деталей спецоперації в житловому будинку на вулиці Богдана Хмельницького.

Обшуки в Кличка — версія СБУ

У силовому відомстві виправдалися, що слідчі дії в будинку, в якому проживає мер, його не стосуються. Бійці ЦСО "А" нібито приїхали в рамках кримінального провадження із фальсифікації нафтопродуктів. Власне ж міський голова заявив, що квартира, якою "зацікавилися" бійці СБУ, належить колишнім працівникам оперного театру й цю житлоплощу вони здають в оренду.

Спецоперація, як заявляли в СБУ, проводиться одночасно в декількох місцях. Пізніше УКРІНФОРМ та СБУ повідомили, що їм вдалося викрити учасників незаконної схеми, які "незаконно виготовили паливно-мастильні матеріали на 100 млн грн".

Під час огляду будинку, де також проживає чиновник, була виявлена і вилучена документація і печатки 68 юридичних осіб, ноутбуки, невраховані кошти.

обшуки у Кличка, СБУ, ГФС
Обшуки СБУ в будинку, де живе Кличко
Фото: ssu.gov.ua

Обшуки в Кличка — відеозвіт і брехня силовиків

Мер Києва опублікував відео, на якому видно — силовики хотіли провести обшуки в Кличка і навіть подзвонили в його квартиру, а також сусідці, яка проживає навпроти.

"Тому версія про якусь масштабну операцію проти контрабандистів, які нібито живуть двома поверхами нижче в моєму підʼїзді, виглядає непереконливою. Ретельніше якось треба", — додав він, коментуючи "спецоперацію".

У коментарі журналістам градоначальник заявив, що правоохоронцям, ймовірно, "надійшла вказівка", і тому вони спустилися в іншу квартиру.

Віталій Кличко про обшуки силовиків у його будинку

Обшуки в Кличка — реакція влади

У "Слузі народу" не побачили політичного тиску на мера, незважаючи на обшуки в Кличка СБУ. Так, глава партії Олександр Корнієнко заявив, що дії силовиків у київських комунальних підприємствах не повʼязані з "політичним тиском" на столичного градоначальника.

Нардеп від президентської фракції також додав, що мер "юридично навряд чи причетний до ситуацій, але може йтися про його найближче оточення".

"Питання, на скільки з цим повʼязаний Віталій Володимирович — це питання, на яке ми повинні отримати відповідь. Цілком імовірно, що Кличко не повʼязаний з цим юридично, можливо йдеться про політиків, які входять в його оточення", — резюмував Корнієнко.

Обшуки в Кличка — заява Корнієнка