Мінськ не може бути майданчиком для ТКГ через диктатуру Лукашенка, — Кравчук

Леонід Кравчук
Фото: 24 Канал | Лідер української делегації в ТКГ Леонід Кравчук

Після припинення авіасполучення українська делегація не має можливості вилетіти в Білорусь, тому потрібно шукати інше місце.

Мінськ не може бути майданчиком для переговорів щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, тому Україні необхідно знайти нову платформу. Про це глава української делегації в тристоронній контактній групі Леонід Кравчук заявив в ефірі телеканалу "Україна 24".

Колишній президент звернув увагу, що зараз дипломати навіть не можуть потрапити в Білорусь через зупинку авіасполучення між країнами. Як підкреслив Леонід Кравчук, Україна планує звернутися до всіх сторін переговорів для пошуку нового майданчика, зокрема і до ОБСЄ.

"З огляду на ситуацію, що склалася, диктаторську поведінку, яку демонструє самопроголошений президент Білорусі Лукашенко, зрозуміло, що ми не можемо навіть розглядати питання про точку обговорення — мінський майданчик", — підкреслив глава делегації.

Ще у квітні Леонід Кравчук заявив на цьому ж телеканалі про плани перенести обговорення Донбасу з Білорусі, яка знаходиться "під каблуком Росії". Фаворитом серед колишніх соціалістичних країн він назвав Польщу. На думку представника України в ТКГ, це повинна бути демократична держава з нейтральною позицією.

Раніше українська делегація в ТКГ заявила про новий прорив у переговорах по Донбасу. Так сторони домовилися про заходи для розблокування роботи КПВВ "Щастя" і "Золоте", а представники ОБСЄ готові поїхати туди для оцінки ситуації.

Білорусь направила Україні ноту протесту через зупинку авіасполучення. У посольстві заявили, що посадка літака Ryanair і затримання журналіста Романа Протасевича не мають ніякого стосунку до українців.

Речник української делегації в ТКГ Олексій Арестович заявив, що Росія заважає прогресу переговорів по Донбасу. За його словами, російська сторона не збирається йти на компроміс і змінювати свою позицію навіть під тиском Заходу.