У Зеленського підтвердили можливість проведення референдуму щодо Донбасу

Володимир Зеленський, президент України Володимир Зеленський, Володимир Зеленський на Донбасі
Фото: president.gov.ua | Президент України Володимир Зеленський

Питання ОРДЛО винесуть на референдум, якщо такий крок буде передбачений за підсумками переговорів про припинення війни.

В Офісі президента заявили, що питання щодо ситуації на Донбасі можуть винести на всеукраїнський референдум за деяких умов.

Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна.

Як нагадують журналісти, на нещодавній пресконференції президент Володимир Зеленський торкнувся теми референдуму і заявив, що ситуація на Донбасі — головне питання, яке можна винести на рішення народу.

"Я впевнений, що через деякий час — тому що в нас кілька планів щодо припинення війни — ми представимо на розгляд суспільства саме референдум з такою тематикою. Це може бути один з планів, якщо не спрацює інший", — заявив голова держави на пресконференції до другої річниці його перебування на посаді.

А в Офісі президента заявляють, що питання щодо окупованих територій НЕ буде одним з перших, які винесуть на референдум. Радник голови ОП щодо антикризових комунікацій Михайло Подоляк наголосив, що проведення референдуму щодо Донбасу можливе, якщо "ситуація і зміст переговорів про припинення війни вимагатимуть саме такого кроку".

Крім цього, радник голови ОП запевнив, що винесення будь-якого питання на референдум з порушенням Конституції не може бути навіть гіпотетично.

Але варіанти питання, яке можуть поставити українцям на референдумі, в Офісі президента не розкривають.

"Україна робить усе можливе для того, щоб знайти такий дипломатичний шлях, який забезпечить справжній тривалий мир. Якщо одним з етапів на цьому шляху може стати всеукраїнський референдум, то потрібно враховувати ті запобіжники, які вже зафіксовані в ухваленому законі. Якогось питання на референдумі або рішення з порушенням нашої Конституції не може бути навіть гіпотетично", — підкреслив Михайло Подоляк у коментарі РБК-Україна.

Як повідомляв Фокус, 26 січня Верховна Рада в другому читанні ухвалила законопроект "Про народовладдя через всеукраїнський референдум". Голова держави Зеленський привітав рішення нардепів і розповів, які в цього документа є обмеження.

Також Фокус у своєму матеріалі розбирався, навіщо президенту України Володимиру Зеленському знадобився закон про референдум, і чому документ не сподобається опозиції.

Редакторка відділу політики Фокуса Марина Шашкова повідомила, як оцінюють експерти ініціативу Зеленського про проведення референдумів в Україні.