Разумков обіцяє йти в суд, якщо "Слуга народу" позбавить його депутатського мандата (відео)

Дмитро Разумков, Верховна Рада
Фото: скріншот | Дмитро Разумков

За словами чинного голови Ради, депутатський мандат необхідний йому для того, щоб "виконувати дані людям обіцянки".

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков заявив про намір іти до суду в тому випадку, якщо його спробують позбавити депутатського мандата. Про це спікер заявив 5 жовтня в ефірі телеканалу "Прямий".

"Так, я буду відстоювати свої права. Тому що це вже не про посади, а це про можливість робити те, що я обіцяв..." — розповів спікер.

Парламентарій зазначив, що йдеться "вже не про посади, а про людей". Також Разумков вчергове заявив, що, згідно із законом, його не мають права позбавити мандата, проте допустив такий сценарій.

Раніше, 5 жовтня, Верховна Рада відсторонила Дмитра Разумкова від ведення пленарних засідань на два дні. Перед тим, як парламентарії за це проголосували, спікер заявив про конфлікт інтересів і передав ведення засідання першому віцеспікеру Руслану Стефанчуку.

Фокус раніше писав про те, що Разумкова видалили з фракційних чатів "Слуги народу". Сам спікер Ради пояснив це тим, що "не всі люблять критику".

Нагадаємо, що Рада офіційно запустила процедуру відкликання Разумкова з поста спікера парламенту. Сам Разумков запевнив, що процедура відбуватиметься відповідно до регламенту.

За словами голови фракції "Слуга народу" Давида Арахамії, за відставку Разумкова в сесійній залі проголосують понад 240 народних депутатів.