Байден і Путін домовилися створити спецструктуру щодо вступу України до НАТО: що це означає

Україна в НАТО, Вступ України до НАТО, члени НАТО, НАТО, прапор НАТО
Фото: "Известия" | Україна має статус країни-аспіранта НАТО

Таку ідею сформулював особисто Байден, а Путін із нею погодився.

Related video

Президент США Джо Байден на відеозустрічі з російським колегою Володимиром Путіним запропонував створити спецструктуру з обговорення безпеки та членства України в НАТО. Про це Путін розповів на пресконференції 8 грудня після спілкування з прем'єр-міністром Греції Кіріакосом Міцотакісом. Події транслювало російське агентство ТАСС у YouTube.

Таку ідею сформулював особисто Байден, а Путін із нею погодився. Росія протягом тижня представить США пропозиції у сфері безпеки, тому говорити про утримання ще зарано, сказав президент РФ.

Путін вважає, що НАТО налаштоване по відношенню до Росії вороже

Питання вступу України до НАТО викликає "підвищений та законний інтерес" з боку російської, європейської та міжнародної громадськості, додав Путін.

"Ми, звісно, зробимо це максимально публічно", – пообіцяв голова Кремля.

Путін назвав розширення НАТО на схід за рахунок України, "одним із ключових питань забезпечення безпеки Росії на середньострокову та стратегічну перспективу".

"Звичайно, кожна країна має право обирати найбільш прийнятний для себе спосіб забезпечення безпеки. Але це має бути зроблено таким чином, щоб не порушувати інтереси інших сторін і не підривати безпеку інших країн, у цьому випадку – Росії", – сказав президент РФ.

Нагадаємо, що вчора Байден розмовляв з Путіним у форматі відеозустрічі по захищеному урядовому зв'язку.

байден путін зустріч, путін і байден, США Україна, діалог Путін Байден Fullscreen
Путін говорив Байдену, що Київ винен у ескалації конфлікту на Донбасі
Фото: The White House

Президент США попередив Путіна про рішучі економічні санкції та інші заходи, якщо Росія посилить напруженість на кордоні з Україною.

Примітно, що після переговорів Путіна та Байдена з проєкту військового бюджету США викреслили пункт про санкції щодо газопроводу "Північний потік – 2".

У МЗС України вважають, що Байден надіслав Путіну чіткі та сильні сигнали щодо ескалації військової ситуації на кордоні з Україною та у регіоні.