"Кремлівське гніздо": у Раді з'явився законопроєкт про заборону Російської православної церкви

РПЦ, патріарх РПЦ, патріарх Кирило, кирило гундяєв, РПЦ в Україні
Фото: Shutterstock | Патріарх Кирило говорив, що не треба боятися воювати в Україні, бо "всі ми воскреснемо"

Нардепи хочуть припинити роботу релігійних організацій та установ РПЦ за їхню антиукраїнську та диверсійну діяльність. Глава церкви Кирило Гундяєв кілька разів мотивував росіян воювати в Україні.

Related video

Народні депутати від фракції "Європейська солідарність" внесли на розгляд Верховної Ради законопроєкт щодо заборони діяльності Російської православної церкви (РПЦ) в Україні. Про це повідомила у Facebook нардепка Ірина Фріз.

Ініціатором документа став її колега з партії Микола Княжицький. Законопроєкт повністю забороняє релігійні організації та установи, що входять до складу чи визнають підпорядкування у канонічних, організаційних та інших питаннях РПЦ.

Мета законопроєкту — запобігти загрозам національній безпеці України та забезпечити порядок, додала Фріз.

"Занадто довго РПЦ проводила відверту антиукраїнську та диверсійну діяльність та захищала всі дії злочинного російського режиму", — наголосила політикиня.

На думку народної депутатки, діяльність православних релігійних організацій в Україні має проводитись з урахуванням Патріаршого та Синодального Томоса, наданого Українській Православній Церкві та Україні.

Нардеп від "Євросолідарності" Ірина Геращенко вважає РПЦ не церквою, а ідеологічною організацією просування "російського світу". Разом із колегами вона направила в уряд України звернення з вимогою негайно розірвати договори оренди з РПЦ у Києво-Печерській Лаврі.

"Настав час припинити загравати з Московським патріархатом, бо це ніяка не церква", — заявила вона.

Геращенко вважає, що в Києво-Печерській лаврі сформувалося "антиукраїнське кремлівське гніздо, яке не має нічого спільного з релігією та церквою".

"Звільнення України від РПЦ — це ще один крок до вільної та незалежної України", — вважає політикиня.

Нагадаємо, що патріарх РПЦ Кирило (Гундяєв) 25 вересня заявив, що загиблі на війні в Україні російські загарбники приносять себе в жертву заради інших. Смерть під час війни, на його думку, змиє усі гріхи людини.

Патріарх Кирило також закликав росіян не боятися воювати в Україні, оскільки "Христос воскрес і ми воскреснемо".

Фокус 22 листопада писав про обшуки, які оперативники СБУ проводили у Києво-Печерській Лаврі. У церкві шукали зброю та перевіряли, чи не ховаються у приміщеннях диверсійно-розвідувальні групи.

У Кремлі порахували обшуки в Лаврі "війною" проти РПЦ та тиском Києва.