Путіна слід притягти до відповідальності за воєнні злочини в Україні, — Макрон

Емманюель Макрон Володимир Путін
Фото: Euronews | Макрон вважає, що Путін має бути притягнутий до відповідальності за воєнні злочини

Кремль, за словами французького лідера, припустився серйозної помилки, коли здійснив повномасштабне вторгнення до сусідньої країни.

Related video

Президента Росії Володимира Путіна слід притягти до відповідальності за скоєння воєнних злочинів проти українців. Про це в інтерв'ю CBS News заявив французький лідер Емманюель Макрон.

За його словами, ракетні удари по об'єктах критичної інфраструктури, що призводять до тривалих відключень електроенергії, є воєнними злочинами.

У цьому контексті, як вважає Макрон, країни Заходу мають переслідувати президента РФ Володимира Путіна для притягнення його до відповідальності за терор щодо мирних українців.

"Ми маємо зібрати всі докази воєнних злочинів. І це те, що ми робимо, відправляючи в Україну представників поліції та експертів... Ми повинні запустити всі юридичні ініціативи. Тому моя відповідь — так", — заявив Макрон, відповідаючи на уточнювальне запитання журналіста про те, чи слід притягти Володимира Путіна до відповідальності за воєнні злочини в Україні.

Президент Франції також вважає, що Кремль припустився помилки, коли здійснив повномасштабне вторгнення до сусідньої країни. За його словами, Москва не лише порушила міжнародне право, а й підірвала довіру до себе.

"Їхня стратегія — довести до відчаю український народ і зробити його життя неможливим у цей зимовий час... Це воєнний злочин... Я завжди підтримую регулярні дискусії та прямий контакт з президентом Путіним, тому що я вважаю, що найкращий спосіб відновити взаємодію — це зберегти цей прямий канал. Ізоляція — це найгірше, особливо для такого лідера, як він", — резюмував Макрон в інтерв'ю CBS News.

Декількома днями раніше президент Франції Емманюель Макрон заявляв, що Київ особисто повинен приймати рішення про проведення можливих переговорів з Росією. За словами політика, Москва також має отримати "гарантії" у майбутній структурі безпеки в Європі.

Також повідомлялося, що Емманюель Макрон виключив застосування ядерного удару по Росії у разі, якщо Кремль застосує зброю масової поразки проти України.