На параді у Москві може не бути двійника Путіна, — експерт

Володимир Путін, путін, двійник путін
Фото: Відкриті джерела | Атака дрона на Кремль була страшним приниженням для Путіна

На думку політолога Тараса Чорновіла, востаннє справжнього президента Росії бачили у 2020 році. Володимир Путін боїться інфекцій через онкозахворювання.

Related video

У День перемоги президенту Росії Володимиру Путіну слід показати, що він, як ніколи, контролює ситуацію в державі. Водночас, невідомо, чи з'явиться він власною персоною на Красній площі, чи буде включено трансляцію його виступу, сказав Фокусу політолог Тарас Чорновіл.

"Незважаючи на те, що зараз Путіну не варто турбуватися за свою безпеку — центр Москви надійно прикритий, він може прийняти рішення не з'явитися в центрі Москви 9 травня. Також там не буде і його двійників. І на це є кілька причин", — зазначив експерт.

Він згадує, що останній раз справжнього Путіна можна було побачити у ювілейному 2020 році.

"Ветеранів, які стояли за ним на відстані кількох метрів, до цього кілька тижнів тримали на карантині. Путін боїться не вбивства та прильотів дронів, а інфекцій. У нього ж онкозахворювання. Йому штучно підтримують життя. Справжній Путін давно не з’являється на людях – не їздить до Лукашенка, в окупований Крим та Маріуполь, а сідає тільки за довгі столи та з’являється на відеоконференціях, і то не на всіх. Але якщо загрози життю його поки нема, то існує параноїдальний страх", — додає він.

Інше питання, що на Красній площі може не бути навіть двійника Путіна.

"І це дивний крок. Атака дрона на Кремль, хто б її не організував, це страшне приниження для Путіна. Йому потрібно було б реагувати", — пояснює експерт.

Путін міг би організувати масштабний парад у Москві, зібравши все найкраще, зробити акцент на своєму сольному виступі. Сказав би: "Нас атакують, але ми стоїмо, ваш лідер не боїться".

Або ж скасувати всі паради повністю, заявивши, що Росія "береже життя" учасникам Другої світової війни, та турбуємося про країну — всі сили кидаємо на "СВО". Цей варіант підійшов би, якщо заздалегідь підкріпити його супер пропагандистською кампанією на телебаченні.

Прессекретар Путіна Дмитро Пєсков запевняє, президент РФ Путін готується виступити на військовому параді в Москві 9 травня.

Розробник безпілотника "Довбуш" Володимир Яценко, який пообіцяв 20 млн грн за БПЛА на Красній площі, впевнений, що 9 травня кількість українських апаратів буде достатньою для того, щоб пройти російську систему ППО.

Більше читайте в матеріалі Фокусу "День без перемоги. Як Путін залишає росіян без свята 9 травня".