Єврокомісія звинуватила Apple у порушеннях на ринку стримінгових додатків

Apple, AppStore, Apple Music, Spotify, конкуренція,
Фото: headtopics.com | App Store

Приводом перевірки слугувала скарга Spotify на те, що компанія стримує їхні інновації. Якщо звинувачення підтвердяться, Apple загрожує великий штраф.

Представниця антимонопольної служби Європейської комісії Маргрет Вестагер звинуватила компанію Apple у придушенні конкурентів на ринку стримінгових додатків.

За попередніми висновками чиновниці, Apple зі своїм продуктом Apple Music порушує закон Євросоюзу про конкуренцію щодо сторонніх музичних сервісів. Повідомляє в п'ятницю, 30 квітня ВВС.

"Компанія стягує в магазині додатків AppStore високі комісійні з конкурентів і не дає їм повідомляти споживачам про альтернативні варіанти підписки. Страждають і власне користувачі на пристроях IOS", — написала вона в соцмережі Twitter.

Повідомлення Маргрет Вестагер

ВВС пише, що звинувачення виникли після заяви Spotify про те, що Apple стримує їхні інновації. У відповідь Apple заявила, що не отримувала комісію з 99% передплатників Spotify.

Регулятори наразі перевіряють AppStore за двома напрямками: чи дозволяє Apple розробникам інших програм інформувати користувачів про альтернативні варіанти покупки за межами цього магазину, а також чи попереджає користувачів про 15% комісії, яку компанія бере за покупки в App Store.

Якщо скарги конкурентів Apple Music підтвердяться, то компанії загрожує значний штраф. Крім того, Apple доведеться відкоригувати свою політику в AppStore.

Нагадаємо, на початку квітня Окружний суд Північної Каліфорнії ухвалив, що компанія Apple реалізовувала ноутбуки MacBook Pro 2016 і 2017 років випуску з дефектом шлейфу матриці екрана, знаючи про це.

Також повідомлялося, що португальське агентство із захисту прав споживачів Deco Proteste подало до суду на компанію Apple за звинуваченням у "запланованому зносі" моделей iPhone 6, 6 Plus, 6S і 6S Plus із метою зменшення терміну їх служби.

У січні 2021 року засновник Telegram Павло Дуров попередив про загрозу дуополії Google й Apple і розповів, як його месенджер обходитиме можливе блокування.