Між столиками на задньому дворі: в китайському кафе виявили сліди динозавра

скам’янілості, динозаври, китайський ресторан, завропод, сліди динозаврів, незвичайні сліди, розкопки, дослідження, рослиноїдні динозаври
Фото: L. Xing | Команда вчених зробила неймовірне відкриття завдяки вечері в китайському ресторані у 2022 році

Зазвичай скам'янілості знаходять у віддалених і важкодоступних місцях, але іноді знахідки трапляються і в несподіваних. У цьому випадку це був китайський ресторан, який приховував неймовірну знахідку.

Related video

Світ палеонтології часто асоціюється із запиленими місцями розкопок та віддаленими районами. Проте команда вчених зробила неймовірне відкриття завдяки вечері в китайському ресторані у 2022 році. Після того, як допитливий відвідувач ресторану Garden у провінції Сичуань помітив незвичайні сліди на кам'яній підлозі у відкритому дворику, з'ясувалося, що це були скам'янілі сліди завропода, який жив у цій місцевості мільйони років тому, повідомляють IFLScience.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!

У 2022 році випадковість у ресторані "Garden" у провінції Сичуань, Китай, призвела до відкриття слідів динозаврів. Під час вечері в ресторані відвідувач помітив десяток рівномірно розташованих відбитків на кам'яній підлозі у відкритому дворику. Його цікавість спонукала до подальшого дослідження, яке підтвердило, що сліди мають вік приблизно 100 мільйонів років і належать завроподам.

Сліди помітили раніше, ще в 1950-х роках, але тоді їх не вважали настільки важливими. Однак, перетворення цього місця на ресторан в останні роки знову виявило сліди.

скам’янілості, динозаври, китайський ресторан, завропод, сліди динозаврів, незвичайні сліди, розкопки, дослідження, рослиноїдні динозаври Fullscreen
Сліди порівнювали з повними викопними скелетами, і команда підрахувала, що власник відбитків мав би бути майже 10 метрів завдовжки в житті
Фото: Anthony Romilio

Доцентка Лідія Сін з Китайського університету наук про Землю, яка працювала над відкриттям, зазначила, що в цьому регіоні немає скелетів динозаврів. Тому скам'янілі сліди надають безцінну інформацію про види динозаврів, які мешкали в цій місцевості. Використовуючи 3D-сканери, команда підтвердила, що відбитки залишили завроподи, рослиноїдні динозаври, які виростали до величезних розмірів.

Доктор Ентоні Роміліо з Лабораторії динозаврів Квінслендського університету сказав, що сліди порівнювали з повними викопними скелетами, і команда підрахувала, що власник відбитків мав би бути майже 10 метрів завдовжки в житті. Хоча це не так багато, як у Патаготітана, який виріс приблизно в чотири рази більше, це все одно неймовірна довжина.

"Ресторанні сліди" привернули увагу світової спільноти і походять з нижньої крейди, що залягають у формації Цзягуань, і є відбитками ніг завропода типу Brontopodus.

Це відкриття слугує нагадуванням про те, що ми завжди повинні бути допитливими і звертати увагу на навколишній світ. Це доказ того, що навіть несподівані місця можуть дати уявлення про історію Землі. Для декого щасливі відкриття можуть статися навіть під час перекусу.

Раніше Фокус розповідав про агат, який виявився яйцем динозавра. Згідно з дослідженнями, йому 60 млн років.

Також ми писали про неймовірну знахідку: дослідники знайшли вени динозавра, досі заповнені кров’ю.