Марсохід NASA отримав подарунок із Землі: він стане вундеркіндом та гонщиком за сумісництвом

Марс, марсохід Curiosity
Фото: NASA | Марсохід NASA отримав подарунок із Землі: він стане вундеркіндом та гонщиком за сумісництвом

10-річний марсохід Curiosity отримав важливе оновлення свого програмного забезпечення, що дозволить йому працювати на Марсі ще багато років.

Related video

Вчені з Лабораторії реактивного руху NASA відправили новий пакет оновлень програмного забезпечення для марсоходу Curiosity, який з серпня 2012 року досліджує поверхню кратера Гейла на Марсі. Нове оновлення складається зі 180 покращень, і найважливіші з них дозволять марсоходу швидше "думати" і швидше переміщатися, а також його колеса менше зношуватимуться, пише Space.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал . Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Марсоходу Curiosity у серпні цього року виповниться вже 11 років і весь цей час він активно вивчає поверхню Марса і шукає ознаки потенційного позаземного мікробного життя. Хоча за всі ці роки він отримував уже кілька оновлень свого програмного забезпечення, останнє, відправлене вченими з NASA, є найбільшим.

Марс, марсохід Curiosity Fullscreen
Вчені з Лабораторії реактивного руху NASA надіслали новий пакет оновлень програмного забезпечення для марсоходу Curiosity
Фото: NASA

Для того, щоб отримати нове оновлення, марсохід у середині квітня на тиждень перейшов у сплячий режим. За словами вчених, вони дуже переживали, як пройде установка всіх покращень, але, як виявилося, все пройшло як треба. У NASA заявили, що марсохід Curiosity зможе проводити дослідження на Марсі ще багато років.

Одне з головних покращень у програмному забезпеченні стосується здатності марсохода переміщатися дном кратера Гейла і при цьому обробляти інформацію набагато швидше.

Наприклад, марсохід Perseverance, який працює трохи більше 2 років на Марсі, в кратері Єзеро, може "думати під час руху". Тобто він може безперервно рухатися з однієї точки до іншої, приймаючи важливі рішення на ходу, щоб уникнути різних перешкод. Для цього марсохід робить зображення поверхні Марса і швидко обробляє їх, щоб ухвалити правильне рішення щодо подальшого шляху.

Марс Fullscreen
Марсоходу Curiosity у серпні цього року виповниться вже 11 років і весь цей час він активно вивчає поверхню Марса та шукає ознаки потенційного позаземного мікробного життя.
Фото: NASA

Але марсохід Curiosity трохи більш технологічно відсталий, ніж його більш розвинений партнер по дослідженню Червоної планети. Йому доводиться під час руху постійно зупинятися, щоб обробити зображення і тільки після цього рухатися далі. Таким чином він переміщається маршрутом на короткі дистанції і дуже повільно.

За словами вчених, Curiosity не зможе пересуватися також без зупинок, але нове оновлення програмного забезпечення дозволить йому швидше обробляти дані і відповідно швидше переміщатися з точки А до точки Б. Таким чином марсохід витрачатиме менше енергії, а отже зможе використати більше енергії для проведення наукових досліджень.

Ще одне оновлення краще захищатиме колеса марсоходу від зносу, адже вони вже й так мають пошкодження за довгі роки роботи. Тепер марсохід зможе краще регулювати швидкість своєї їзди по пересіченій місцевості і це збереже цілісність коліс ще на багато років.

марсохід Curiosity, колесо Fullscreen
Ще одне оновлення краще захищатиме колеса марсохода від зносу, адже вони вже й так мають пошкодження за довгі роки роботи.
Фото: NASA

За словами вчених, нове оновлення створено таким чином, що всі подальші оновлення можна буде встановлювати набагато швидше і без особливого ризику, що щось піде не так.

Як уже писав Фокус, американські вчені з'ясували, що зможуть виростити перші колоністи на Марсі, щоб не померти з голоду. Щоправда, цю зернову культуру доведеться трохи змінити.

Раніше Фокус вже писав, що марсохід Curiosity знайшов сліди древнього озера на Марсі.

Також марсохід Curiosity зробив знімки дуже незвичайного марсіанського об'єкта, який за формою нагадує останки живої земної істоти, як уже писав Фокус.